Gužva u Primeri

Hrvoje Vuković • četvrtak, 27.10.2005.

Atletico Madrid svladao je na svom terenu momčad Cadiza, Real Sociedad bio je uvjerljiv protiv Getafea, Sevilla je u gostima iznenadila Valenciju, a svi ti rezultati stvorili su nevjerojatan kaos na čelu ljestvice. Naime, prvog i sedmog dijeli svega tri boda...

Slika 1 od 2.

Umjesto da potvrde dobru formu nakon trijumfa nad Realom usred Madrida, nogometaši Valencije pripremili su neugodan šok svojim navijačima izgubivši na Mestalli od Seville. Gosti su poveli nakon odličnog prodora Corrije koji gura loptu u sredinu, a Fabiano lagano skreće loptu u mrežu. 0:1 kao da nije bio dovoljan minus za domaću momčad, pa Ayala u 49. minuti gura "šišmiše" još dublje u provaliju, pogodivši vlastitu mrežu, čime su domaćini prokockali veliku šansu da već u ovom kolu zasjednu na čelo ljestvice.

Getafe je također mogao doći do prve pozicije, no Real Sociedad imao je malo drugačije planove koji su se počeli ostvarivati već u četvrtoj minuti, kada Aranburu finim udarcem pogađa za 1:0. Desetak minuta kasnije Nihat iz blizine pogađa za povećanje vodstva, a pet minuta prije predaha Prieto realizira jedanaesterac kojeg je izborio Darko Kovačević.

Atletico Madrid upisao je drugu pobjedu u nizu, a protiv Cadiza prvi se u listu strijelaca upisao Maxi Rodriguez nakon perfektnog dodavanja Lopeza. Na 2:0 povisio je Ibanez glavom, a konačnih 3:0 postavio je Galletti izbjegavši ofsajd zamku.

Zaragoza je protiv Racinga zabilježila šesti remi u devet kola, a strijelci su bili Milito za domaće i Aganzo za goste. Alaves i Espanyol također su odigrali 1:1, a i ovdje su poveli domaćini golom Sarriegija, no samo dvije minute kasnije Lusi Garcia donio je bod Espanyolu.

Primera division, 27.10.2005, 9.kolo: Valencia - Sevilla 0:2, Atletico Madrid - Cadiz 3:0, Real Sociedad - Getafe 3:0, Alaves - Espanyol 1:1, Zaragoza - Racing 1:1