Jedan bod u 11 kola

Branimir Korać • utorak, 08.11.2005.

Šibenik i Belišće ostali su na vrhu u obje skupine Druge HNL. Najnegativniji niz u posljednjih nekoliko sezona bilježi Segesta koja je u posljednjih 11 kola uhvatila tek jedan bod. Nakon sjajnog starta, Siščani su pali na pretposljednju poziciju...

Šibenčani nastavljaju pobjedama. U 16. kolu Druge HNL svladali su na svom travnjaku Croatiju Sesvete s 3:1. Rezervni vratar Sesvećana Senjić najzaslužniji je za prvi pogodak domaćina nakon što je poklonio loptu Duji Špalju kojem nije bilo teško zatresti mrežu. Do kraja susreta mreža Senjića trese se još dva puta,m a strijelci su bili Kartelo i Crljen. Gosti su tračak nade vidjeli u 70. minuti kada je Pilipović poravnao na 1:1, ali već sedam minuta kasnije Kartelo je vratio prednost na stranu Šibenčana.

Nakon katastrofalnog ulaska u sezonu, Zadar se polako budi. U ovom kolu u Stanovima je ugostio Novalju i upisao pobjedu 3:2. Gosti su poveli u 18. minuti preko Švađumovića, ali u završnici poluvremena Josip Butić poravnava na 1:1. U drugom dijelu Zadrani igraju bolje i preko Denisa Ljute i Bernarda Barnjaka dolaze do visokih 3:1. U samoj završnici susreta, dvije minute prije isteka 90. minute, Tomić postavlja konačnih 3:2. Inače, obje momčadi susret su završile s po deset igrača zbog isključenja Modrića i Krište u 58. minuti.

Imotski i Naftaš odigrali su bez pogodaka u susretu u kojem bod više znači gostima iz Ivanića no domaćinu.

Karlovac pobjedom nad Solinom 2:0 bježi s dna ljestvice. Zahvaljujući odličnoj utakmici brzog Matije Štefančića Karlovčani su dohvatili velika tri boda. Poveli su u 51. minuti upravo preko Štefančića, a konačnih 2:0 postavio je Kajkut u 80. minuti.

Iznenađenje kola priredio je Pomorac koji je slavio na gostovanju u Žrnovnici. Nije iznenađenje pobjeda Kostrenjana već rezultat od čak 5:0. Potpuno dezorijentirani domaćin pao je bez ispaljenog metka. Pogotke za goste postigli su Petrović dva te Deranja, Barlecaj i Jelić.

Segesta je već 11 kola bez pobjede. Momčad koja je nakon pet kola imala 13 bodova, u narednih 11 kola uhvatila je tek bod i posve pala na dno ljestvice. U ovom kolu poražena je na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca 3:0. Edo Flego dva puta je pogađao mrežu Vedrana Kovačević, a konačnu presudu Siščanima potpisao je Bajto.

U derbiju istočne skupine Druge HNL Koprivnica je odnijela sva tri boda iz Bjelovara. Koprivničani su slavili 3:2 u vrlo dobroj utakmici u kojoj je domaćin dva puta sustizao vodstvo, ali nije uspijevao uzeti niti bod. Iskusni Ivica Sertić bio je dvostruki strijelac za goste, a jedan pogodak postigao je Prpić. Strijelci za domaćina bili su Pintar i Begović.

Belišće je s bodom iz Osijeka otišlo na pet bodova viška ispred drugoplasiranog Bjelovara. U ovom kolu Belišćani su igrali 0:0 na gostovanju kod Grafičar Vodovoda, a imali su priliku doći i do sva tri boda. Domaćin je posljednjih pola sata igrao bez isključenog Pavičića, ali gosti to nisu znali iskoristiti.

Marsonia je na svom travnjaku uspjela svladati Graničar s minimalnih 1:0. Pobjedonosni pogodak za Brođane postigao je Mikulić u 48. minuti susreta.

U prilično nervoznoj utakmici Dilj je na svom travnjaku s 3:0 bio uspješniji od Slavonije. Raić-Sudar, Joskić i Smolčić postigli su pogotke za vrijednu pobjedu Vinkovčana kojom su prekinuli niz loših rezultata.

S istim rezultatom Čakovec je bio uspješniji od Vukovara. Već u sedmoj minuti Štefok je nagovijestio ugodno poslijepodne za domaćina, a nastavili su ga Debelec i Mezga pogocima za pobjedu.

3:0 je bilo i u Molvama, no ovdje su gosti bili uspješniji. Osječki Metalac je s dva pogotka Metera i jednim Lončarevića svladao "fenjeraša" iz Molvi.

Druga HNL jug, 5. i 6.11.2005., 16. kolo:
Šibenik - Croatia Sesvete 3:1, Mosor - Pomorac 0:5, Zadar - Novalja 3:2, Imotski Termin - Naftaš 0:0, Karlovac - Solin 2:0, Hrvatski dragovoljac - Segesta 3:0.

Druga HNL sjever, 5. i 6.11.2005., 16. kolo:
Grafičar Vodovod - Belišće 0:0, Bjelovar - Koprivnica 2:3, Marsonia - Graničar 0:1, Mladost - Metalac 03, Čakovec - Vukovar 4:0, Dilj - Slavonija 3:0.