Rijeka i Slaven u prednosti nakon prvih utakmica

Branimir Korać • srijeda, 09.11.2005.

Navijači Rijeke i Slaven Belupa imaju razloga za zadovoljstvo nakon prvih utakmica četvrtfinala Hrvatskog kupa. Riječani i Koprivničanci su izborili prednost uoči uzvratnih dvoboja s Vinogradarom i Kamen Ingradom...

Rijeka je u Mladini gostovala kod neugodnog trećeligaša Vinogradara i slavila 2:1. Vinogradar nije bezopasna momčad, u svom sastavu ima i nekoliko iskusnih igrača koji posjeduju prvoligaško iskustvo, ali unatoč tome druga momčad HNL-a u susret je ušla kao favorit.

Momčad iz Mladine povela je u 14. minuti preko Buckovića i nagovijestila iznenađenje. No, do poluvremena Riječani povezuju svoje redove i u posljednjih pet minuta prvog dijela okreću rezultat pogocima Zorana Zekića i Ahmada Sharbinija iz jedanaesterca. Do kraja susreta promjena nema i Rijeka ostvaruje veliku prednost uoči uzvrata koji je na rasporedu kroz tjedan dana na Kantridi.

U prvoligaškom dvoboju Slaven Belupo je u Koprivnici ugostio Kamen Ingrad i slavio s minimalnih 1:0. Ovu minimalnu, ali i po Kamen neugodnu, prednost Slavenu je donio iskusni Mario Dodik pogotkom u 53. minuti susreta.