Pobjeda za kraj godine

Ivor Krapac • srijeda, 28.12.2005.

Košarkaši Cibone slavili su u posljednjoj ovogodišnjoj utakmici, u derbiju 13. kola Goodyear lige protiv Partizana. Gosti iz Beograda "pali" su sa 76:73, nakon uzbudljive utakmice i isto takve završnice, uz rješavanje svih dvojbi s dva pogođena slobodna bacanja Davora Kusa u posljednjoj minuti...

Cibona je teškom mukom došla do devete ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi. Odlično izdanje Dejana Milojevića u prvom i Uroša Tripkovića u drugom poluvremenu Partizanu ipak nije bilo dovoljno za uzimanje punog plijena u KC Dražena Petrovića, iako su Beograđani bili "unutra" od početka do kraja susreta.

Slika 1 od 2.

Predvođeni Milojevićem i Kostom Perovićem, gostujući košarkaši krenuli su vrlo dobro i u prvoj četvrtini rano otišli do četiri, a sredinom te dionice i pet poena prednosti. Cibonu je u ovom razdoblju igre "na površini" držao dobar učinak Damira Rančića (osam poena, dvije trice), a u završnici četvrtine i slobodna bacanja Mate Skelina i Davora Kusa za poravnanje na 22:22.

Druga četvrtina donijela je nekoliko izmjena u vodstvu, a u završnici i najveću dotadašnju prednost "cibosa", 38:33 u 18. minuti. No, Milojević nije dozvolio da Partizan padne u još veći minus - s četiri uzastopna poena smanjio je na 38:37, a na istom rezultatskom razmaku se i otišlo na "veliki odmor", uz 40:39 za Cibonu. Da su našli odgovor za Milojevića, "cibosi" bi vjerojatno imali puno uvjerljivije vodstvo - gostujući centar ih je u prvih 20 minuta "izneredio" s 20 poena i pet skokova.

U drugom poluvremenu "probudio" se Uroš Tripković, koji se prvo najavio s dvije trice za gostujuće vodstvo od 45:41, a malo kasnije dodao još jednu za 50:45. Cibonu su u igri držala dva Amerikanca, Scoonie Penn i Bennett Davison, najzaslužniji za povratak i preokret na 58:56 u 28. minuti. Treća četvrtina završila je u potpunom egalu, sa 60:60.

Slika 2 od 3.

Početkom posljednje dionice Partizan je novom Tripkovićevom tricom i poenima Predraga Šuputa otišao do 67:62, da bi Cibonu ubrzo u vodstvo vratile trice Damira Rančića i Davora Marcelića za 68:67. Tricaški "obračun" nastavio se odmah potom dalekometnim ubačajem Tripkovića, pa Geralda Browna za 73:72, posljednje Partizanovo vodstvo na utakmici.

Tijesna završnica otišla je na stranu domaće momčadi, uz preokret košem Damira Markote, pa s već spomenuta Kusova dva slobodna bacanja u posljednjoj minuti, nakon Tripkovićevog prekršaja. Prije nego je Kus ubacio oba i povisio na 76:73, Partizan je imao napad i priliku za novo vodstvo, no Uroš Tripković nije došao do željenog šuta za tricu - taj pokušaj propao je nakon što su mu suci svirali korake, koji su izgledali dosta sumnjivo.

Cibona je, tako, pomalo sretno ostvarila priželjkivano i ubilježila pobjedu u prestižnom dvoboju, za mirniji doček nove godine i novih brojnih uzbuđenja koja u njoj slijede.