Urugvaj ostavljen na devet golova

Branimir Korać • subota, 10.12.2005.

Hrvatske rukometašice u posljednjem susretu u skupini A Svjetskog prvenstva u St. Petersburgu, svladale su slabi Urugvaj sa 44:9. Ovom pobjedom naša reprezentacija plasirala se na treće mjesto u skupini, odmah iza Rusije i Nizozemske, te otišla u drugi krug natjecanja...

Hrvatska - Urugvaj 44:9 (20:3)
Hrvatska: Tatari 2, Hrgović 1, Čop 4, Golubić, Kožnjak 4, Horvat 6, Pasičnik, Popović 6, Franić 4, Vresk 8, Pensa 9.
Urugvaj: Porteiro, Faedo, Miranda 2, Lucas, Sencion F., Saiz, Sencion A. 1, Scavino, Castro 4, Uriarte 1, Ferrari, Diaz 1.

Obrane:
Hrvatska: Stančin -, Grubišić 17, Jelčić 6.
Urugvaj: Gutierrez 3, Gambera 0.

Sedmerci:
Hrvatska: 4/6 (Pasičnik 0/1, Franić 1/1, Pensa 3/4)
Urugvaj: 1/2 (Castro 1/2)

Isključenja:
Hrvatska: 4 min (Hrgović 2, Vresk 2)
Urugvaj: 12 min (Lucas 2, Sencion A. 2, Scavino 2, Castro 2, Uriarte 2+2)

Slika 1 od 2.

Susret s Urugvajem bio je dvoboj nedoraslih protivnika. Urugvajke su cijelim tijekom turnira bilježile visoke poraze, a niti naše rukometašice nisu propustile priliku napuniti im mrežu. Konačnih 44:9 dovoljno govori o kakvoj je utakmici bilo riječi. Razlika u kvaliteti bila je ogromna, Urugvaj je na ovo Prvenstvo ipak došao učiti...

Zrugvajke su prvi pogodak postigle već u svom drugom napadu kada Castro iz sedmerca pogađa za 1:1. Nakon toga naša reprezentacija ne dopušta učenicama kvalitetnu situaciju za šut i u narednih 12 minuta mreža Ivane Jelčić ostaje nedirnuta. U to vrijeme Hrvatska radi seriju 10:0. Na poluvrijeme se odlazi s prednošću Hrvatske 20:3, a igra mačke i miša nastavlja se i u drugom dijelu.

Nakon novih 8:0 na startu drugog dijela za ogromnih 28:3 simpatične Urugvajke prekidaju post i postižu pogodak za 28:4. Do kraja susreta još pet puta pogađaju naša vrata, a Hrvatska uvjerljivo slavi 44:9.