Zimski sportovi

Tri stotinke do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 11.12.2005.

Janica Kostelić nastup u slalomu u Aspenu završila je na odličnom drugom mjestu. Svega tri stotinke dijelile su je od pobjede koju je odnijela Anja Pärson savršenom drugom vožnjom. Mjesto na pobjedničkom postolju dohvatila je i mlada Austrijanka Kathrin Zettel...

Ne treba biti razočaran drugim mjestom Janice u slalomu u Aspenu. Anja Pärson je jednostavno odvezla u drugoj vožnji najbolji slalom dana i zasluženo je slavila. Nadoknadila je sekundu i tri stotinke zaostatka za Janicom Kostelić iz prve vožnje i uzela pobjedu.

Vidjelo se već do prolaznog vremena kako je Pärson ušla u ritam te je već tada povećala prednost nad do tada vodećom Laure Peuqegnot. U donjem dijelu još je povećala agresivnost i ušla u ciljnu ravninu s s 89 stotinki prednosti nad Francuskinjom. Bilo je očito kako je pred Zettel i Kostelić veliki posao.

Slika 1 od 2.

Vezane vijesti

Kathrin Zettel već u gornjem dijelu staze imala je problema i do prolaznog vremena zaostajala za Pärson gotovo pola sekunde. U donjem dijelu naravno nije uspjela anulirati taj zaostatak, ali je uspjela ući u cilj tada kao druga. Mjesto na postolju imala je osigurano...

Tada kreće Janica. Već nakon prvih dvadesetak sekundi bilo je jasno kako Janica ide na sigurno, ne želi riskirati i pokušava opreznom vožnjom bez tehničkih pogrešaka doći do pobjede. Uoči druge vožnje prednost nad Pärson iznosila je sekundu i tri stotinke, ali već do prvog prolaza Janica gubi 61 stotinku. U donjem dijelu i preostalih 42 stotinke se topi i s tri stotinke zaostatka za vodećom ulazi u cilj.

Bez obzira na to što nije slavila, Janica može biti prezadovoljna. Nakon nešto lošijih rezultata u brzim disciplinama na američkoj turneji, Janica se vratila jučer četvrtim mjestom u veleslalomu, da bi u nedjelju završila na pobjedničkom postolju kao druga.

Ana Jelušić i Nika Fleiss također su došle do bodova. Za razliku od prve vožnje i Ana i Nika su poput Janice vozile nešto opreznije i nisu uspjele napredovati u poretku. Ana Jelušić završila je na kraju kao deseta sa zaostatkom od sekunde i 96 stotinki za pobjednicom dok je Nika Fleiss nastup završila na 20. mjestu s dvije sekunde i 70 stotinki zaostatka.

Iznenađenje utrke je mlada Talijanka Chiara Costazza koja je s brojem 36 doskijala do 16. mjesta u prvoj vožnji da bi u drugoj vožnji dugo bila u vodstvu i na kraju završila kao oma što joj je najbolji plasman karijere.