NBA: Utah sigurna, Stackhouse za pobjedu

Bojan Poturica • utorak, 10.01.2006.

Utah Jazzeri upisali su pobjedu u Washingtonu protiv Wizardsa te su tako stigli do pozitivnog omjera uz solidnu partiju Gordana Giričeka. Jerry Stackhouse donio je pobjedu Dallasu na gostovanju kod Boston Celticsa...

Utah Jazzeri su ponovno iznad 50% učinka. Jazzeri su pobijedili Wizardse u Washingtonu 97:89 te su tako stigli do sedme pobjede u posljednjih osam susreta. Iako su vodili 22 koša tijekom treće četvrtine, Utah se na kraju dobro pomučila da stigne do pobjede. Mehmet Okur je vodio svoju momčad s 19 koševa i 13 skokova, dok je Andrej Kirilenko dodao 17 koševa, sedam skokova i četiri ukradene lopte. Gordan Giriček je za 19 minuta upisao osam koševa (šut 4-5) uz dvije asistencije i jedan skok. Antawn Jamison (30 koševa, 8 skokova) je bio prvo ime "čarobnjaka" koji su na omjeru 13-19.

Dallas Mavericksi su slavili u Bostonu 104:102 nakon što je Jerry Stackhouse (20 koševa) zabio pobjednički koš desetinku prije kraja susreta. Jason Terry (30 koševa, 4 ukradene lopte) i Dirk Nowitzki (26 koševa, 7 skokova) su vodili Maverickse, dok je vrlo lijep doprinos dao i Keith Van Horn (12 koševa, 6 skokova). Paul Pierce (32 koša, 8 skokova) i Ricky Davis (17 koševa, 8 asistencija) su bili najbolji kod Celticsa. Mavericksi imaju 13-5 omjer na gostovanjima, najbolje na Zapadu.

Kobe Bryant je zabio 45 koševa uz deset skokova i pet asistencija te je na taj način vodio Lakerse do pobjede protiv Indiana Pacersa. Bryant je tako četvrtu utakmicu u nizu zabio barem 45 koševa. Njegov prvi pratitelj na listi strijelaca, Allen Iverson, je zabio 41 koš u pobjedi Sixersa nad Seattle SuperSonicsima.