NBA: Clippersi izborili majstoricu

Bojan Poturica • petak, 19.05.2006.

Los Angeles Clippersi izborili su sedmu utakmicu polufinala Zapadne konferencije nakon što su u šestom susretu u LA-u pobijedili Phoenix Sunse 118:106...

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 118:106 (3-3)
Los Angeles Clippersi postali su druga momčad iz "grada anđela" koja je Phoenix Sunse dovela do sedmog susreta. Nakon što su Lakersi izgubili 4-3, Clippersi će imati priliku u Phoenixu u ponedjeljak osvetiti svoje susjede te upisati najveći uspjeh u povijesti kluba i plasirati se u finale Zapada.

Clippersi su slavili 118:106. Nakon što je Phoenix dobio prvu četvrtinu 32:31, Clippersi su u drugoj ubacili u brzinu više te su na poluvremenu imali prednost 62:50 koju su čuvali do kraja susreta. Sunsi niti jednom nisu ozbiljnije priprijetili. Clippersi su šutirali nevjerojatnih 61.5% iz igre što je najveći postotak u doigravanju u posljednjih deset godina nakon što su Spursi također protiv Sunsa šutirali 62.2%. Usto su domaćini nadskakali goste 48-28.

Elton Brand (30 koševa, 12 skokova, 5 blokada) i Corey Maggete (25 koševa, šut 7-8, slobodna 9-9, 8 skokova) koji je startao s klupe su predvodili Clipperse, dok su vrlo dobre partije pružili Chris Kaman (15 koševa, 10 skokova), Quinton Ross (18 koševa, 5 skokova) i Sam Cassell (15 koševa, 8 asistencija). "Preživjeli smo i osigurali još jednu utakmicu. Igrat ćemo sedmu utakmicu. Moja momčad je jako uzbuđena što će igrati sedmu utakmicu. Nema straha. To morate voljeti", izjavio je Cassell.

Shawn Marion (34 koša, 9 skokova, 6 ukradenih lopti) je još jednom bio briljantan, a odličan je s klupe bio Leandro Barbosa (25 koševa). Steve Nash (17 koševa, 11 asistencija) i Boris Diaw (14 koševa, 9 skokova, 7 asistencija) su bili solidni.