NBA: Dallas vratio prednost domaćeg terena

Bojan Poturica • ponedjeljak, 29.05.2006.

Zahvaljujući odličnoj obrani, Dallas Mavericksi vratili su prednost domaćeg u finalu Zapada protiv Phoenix Sunsa. Mavsi su slavili 95:88 u trećoj utakmici u Phoenixu te su poveli 2-1...

Phoenix Suns - Dallas Mavericks 88:95 (1-2)
Dallas Mavericksi pratili su prednost domaćeg terena nakon što su pobijedili Sunse u Phoenixu 95:88 u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije. Odlična obrana Mavsa zadržala je Sunse na playoff-low po broju postignutih poena, a Dirk Nowitzki i Josh Howard još su se jednom pobrinuli za napad.

Phoenix je u prvom poluvremenu imao i 11 koševa prednosti, ali Mavsi su bili ustrajni u cilju da pobijede ovaj susret. "Jednostavno smo se borili 48 minuta. U ovo doba godine momčadi su podjednake. Pobjeđuje ona s većom voljom", izjavio je trener Mavsa Avery Johnson. Nowitzki je vodio svoju momčad s 28 koševa, 17 skokova i pet asistencija, dok je Josh Howard upisao 22 koša i 12 skokova. Jason Terry je dodao 19 koševa.

"Igramo sa spuštenim ramenima i ne smijemo se. Ne borimo se. Ne igramo s potrebnom vatrom da pobijedimo. Mislim da je najviše razočaravajuća činjenica to što igramo samo da igramo", izjavio je Steve Nash (21 koš, 7 asistencija) koji je predvodio Sunse koji su ponovno igrali bez Raje Bella. "Ne znam da li je u pitanju umor, no ne trčimo. U prvom smo poluvremenu odigrali jako dobro u puno pogleda, no u drugom smo jednostavno odustali".

Osim Nasha vrlo dobro su odigrali Boris Diaw (20 koševa, 6 skokova, 3 blokade) i Tim Thomas (14 koševa, 10 skokova, 3 blokade). U utorak je na rasporedu četvrta utakmica.