Vodeni sportovi

Tužan dan za Mladost, Jug spasio obraz

Igor Dragozetić, Hrvoje Vuković • subota, 04.03.2006.

Za razliku od dubrovačkog Juga koji je već prije ovog kola osigurao plasman u daljnju fazu natjecanja, Mladost je danas igrala odlučujuću utakmicu za prolaz dalje protiv mađarskog Honveda. nažalost, tu bitku Mladostaši su izgubili s 12:10 i tako se oprostili od Final Foura već u ranoj fazi natjecanja...

Vaterpolisti Jug Croatia Osiguranja rutinirano su odradili posao u posljednjem kolu skupine B vaterpolske Eurolige i sa 14:7 na svom plivalištu u Gružu svladali grčki Olympiacos. Dubrovčani su tako osigurali prvo mjesto u skupini i prolaz u četvrtfinale najprestižnijeg vaterpolskog natjecanja.

Mladost je pak porazom od mađarskog Honveda u Budimpešti ostala bez četvrtfinala, a dalje su iz skupine A prošli Posillipo i Honved.

Pored Juga, Posillipa i Honveda, nastup u četvrfinalu osigurali su i Vasas, Savona, Partizan, Pro Recco i Jadran (HN).

Odigrane su i uzvratne polufinalne utakmice LEN Kupa. Ruski Sintez i po drugi je puta bio bolji od mađarskog FTC-a te je bez imalo dvojbe izborio vizu za finale.

Puno zanimljivije bilo je u Moskvi gdje je Dinamo branio tri gola prednosti stečenih u Brescii. Na kraju Talijani su se pokazali velikom momčadi te su slavili 11:7 i prošli u finale.