Mornar - Jug: Kobna treća četvrtina

Hrvoje Vuković • četvrtak, 06.04.2006.

Mornar - Jug CO 11:16 (2:4, 5:4, 0:5, 4:3)

Split - Plivalište na Poljudu. Gledatelja: 300. Suci: štampalija (Šibenik) i Brala (Rijeka)
Mornar Brodospas: Brzica (4 obrane), Burić 1, Kreković 3, Vrdoljak 2 (1), Jurišić 1, Bobanović, barbir, Krnić 1, Mataić, Ban, Franičević 1, Kovačić 1, Kačić (4 obrane), Sučić 1
Jug CO: Car, Komadina, Bošković 3, Računica, Kržić 3, Smodlaka 3, Marković 1, Bušlje, Karač, Dobud 3, Drobac, Fatović 2, Volarević (8 obrana), Joković 1

Peterci: Mornar 1/1, Jug -
Igrač više: Mornar 6/10, Jug 4/11
Isključenje s pravom zamjene: Kovačić (12)

Naizgled lagan posao imali su Jugaši u drugoj polufinalnoj utakmici protiv Mornara. No, Splićani nisu unaprijed izvjesili bijelu zastavu i nakon početnih 4:3 za goste, Mornar je do poluvremena smanjio na svega gol zaostatka (7:8), pokazavši kako nisu slučajno ušli u polufinale.

Možda su domaćini računali i na okupiranost Jugaša predstojećim ogledom protiv Partizana u Euroligi, ali svi njihovi snovi o eventualnoj trećoj utakmici raspršeni su u prvih osam minuta drugog poluvremena kada su gosti skupili glave i vrlo dobrom igrom odradili tu dionicu sa čistih 5:0. Do kraja susreta Jugaši su samo rutinirano održavali veliku prednost i sada im predstoje najveći izazovi sezone; onaj četvrtfinalni protiv Partizana te finale PH protiv zagrebačke Mladosti.