Vodeni sportovi

Jug na Final Fouru!

Hrvoje Vuković • srijeda, 19.04.2006.

Iako su u Beogradu odigrali jednu od svojih najlošijih utakmica ove sezone, vaterpolisti Juga u sjajnoj su atmosferi pred oko 3.000 svojih navijača uspjeli nadoknaditi minus dva iz prvog susreta s Partizanom i potpuno zasluženo se plasirali na Final Four...

Slika 2 od 3.

Jug je iskusniji, bolji, uigraniji, čisti favorit; takvim su epitetima "tepali" Dubrovčanima prije uzvrata četvrtfinala vaterpolske Eurolige, no nitko nije mogao zažmiriti na činjenicu da se na drugoj strani bazena nalazi Partizan, momčad koja htjeli mi to ili ne budi posebne emocije.

I baš iz tog razloga nitko nije mogao predvidjeti kako će Jugaši odigrati posljednje 32 minute u kojima su morali izboriti sveti cilj zvani - Final Four. Na našu sreću, odigrali su dovoljno za veliku pobjedu bez obzira na pritisak koji je bio vidljiv praktički u svakom udarcu.

Jug je osvojio prvu loptu, no bez učinka, da bi na drugoj strani Ikodinovićev udarac s igračem više, danas sjajni Volarević zaustavio i započeo novi napad u kojem Miho Bošković dalekometnom bombom u lijevi kut donosi prednost domaćinima koju nisu ispuštali do kraja utakmice.

Slika 1 od 2.

Partizan se muči u napadu, no izvlači ih agresivna obrana i nervoza dubrovačke momčadi koja ubrzo ima sjajnu priliku za 2:0 ali Fatovićev lob odsjeda na vratnici. Igrač više nije se pokazao nekakvom prednošću u prvih osam minuta, pošto niti jedna ekipa nije uspjela iskoristiti brojčanu nadmoć, ali zato odmah početkom druge četvrtine isključenje Rađena koristi Karač i sjajnom asistencijom pronalazi Komadinu za ukupnu nulu.

Gosti se vraćaju nakon što Korolija prihvaća jednu loptu na dva metra i zabija za 2:1, a odmah potom Karač u kontri sam pred Pijetlovićem šalje loptu u vratnicu. Ipak, Jug se diže na 3:1 zahvaljujući Mili Smodlaki koji je iskoristio dodavanje Kržića i vratio na dva razlike. Jug igra odlično u tom periodu, a dominaciju je potvrdio i Andro Bušlje udarčinom u očito slabiju Pijetlovićevu desnu stranu za obećavajućih 4:1. Partizan potom zapada u još veće probleme, pošto ostaje bez dva igrača, ali Jokovićev udarac završava u rukama gostujućeg vratara.

U drugo poluvrijeme Dubrovčani ulaze novim pogotkom Mihe Boškovića s igračem više, ali potom slijedi crna serija u kojoj Aleksić i Filipović smanjuju na opasnih 5:3, Ognjen Kržić pred sam kraj treće četvrtine pogotkom s desne strane diže na 6:3, da bi Ikodinović sa zvukom sirene vratio svoju momčad na dva razlike.

Slika 3 od 4.

U posljednju četvrtinu baš kao i u prošle tri prvi dolazimo lopte, a Kržić svojim drugim iznimno važnim pogotkom vraća ukupnu prednost Jugu. Na drugoj strani s dva metra pogađa za 7:5, da bi Slovenac Matej Nastran, junak utakmice u Beogradu, sam pred Volarevićem zapucao "mrtvaca" i pritom proslavio Jugovog vratara.

I tu je bio kraj svim eventualnim nadanjima Partizana. Bušlje se još jednom uzdigao i iz daljine zakucao loptu u mrežu za 8:5, a nakon što je Bošković izborio i potom realizirao peterac postalo je jasno koja momčad putuje na Final Four. U preostale tri minute gosti nisu našli snage ni koncentracije za povratak, a slavlje na tribinama i u bazenu moglo je početi...i trajati će još dugo, dugo u noć...