Vodeni sportovi

Jug - Mladost: Pokvareno dubrovačko slavlje

Hrvoje Vuković • petak, 05.05.2006.

Nakon što su poveli s 2:0 u finalnoj seriji, vaterpolisti Juga prometnuli su se u favorite za osvajanje naslova prvaka Hrvatske. Ipak, uporni Mladostaši nisu se predavali i današnjom pobjedom u Gružu uspjeli su izjednačiti na 2:2, pa će konačni pobjednik bitri poznat tek nakon pete utakmice u Zagrebu...

Dubrovački Jug imao je sjajnu priliku pred svojim navijačima doći do naslova i ujedno "ukrasti" još par dana za pripreme za Final Four, ali Mladostaši su imali malo drugačije planove te su uspjeli pokvariti pripremljenu zabavu i prenijeti neizvjesnost u zagreb gdje će peta utakmica odlučivati o konačnom pobjedniku.

Veliki ulog rezultirao je razumljivom nervozom na obje strane, pa ni Mladost ni Jug ne koriste početnog igrača više (Jug čak dvojicu). Tek u četvrtoj minuti pada prvi gol kada Vranješ koristi brojčanu nadmoć i od stative dovodi goste u vodstvo. Nekoliko trenutaka kasnije Jugaši griješe u organizaciji napada, a Vranješ u kontri izlazi potpuno sam pred Volarevića koji fenomenalno čita udarac i drži Jugaše u minimalnom zaostatku.

Domaćini potom uspijevaju izjednačiti preko Fatovića, da bi Ivan Milaković iz blizine zaključio prvu četvrtinu golom za novo vodstvo Mladostaša. U drugoj dionici Frano Karač s igračem više zabija drugi gol za Jug, a Vranješ još jednim svojim pogotkom drži Mladost u prednosti. U vrlo neizvjesnoj igri gol za gol Joković je izjednačio na 3:3, da bi Franković i Smodlaka potom odveli svoje momčadi na odmor s rezultatom 4:4.

Nakon predaha ponovno ista priča, nijedna momčad ne može se odlijepiti, pa tako vodstvo Mladostaša nakon pogotka Pavlovića, brzo preokreću Bušlje i Dobud, da bi se u zadnjih osam minuta ponovno ušlo s izjednačenim rezultatom zahvaljujući golu Burića na finu asistenciju Vranješa.

Posljednju četvrtinu golom otvaraju gosti za 7:6 (Primorac), a odmah potom Marković izjednačava na 7:7. I tada u samom finišu Mladost po prvi puta u utakmici radi dva razlike preko Frankovića i Primorca; prednost koju Jug više nije mogao stići, iako je golom Dobuda došao na minus 1 i imao napad za izjednačenje. Gosti su se tako s dvije uzastopne pobjede vratili iz mrtvih i sada su ponovno u ulozi favorita zbog domaćeg bazena, koji se u finalu i nije pokazao presudnim, što zasigurno garantira potpuno neizvjesnu završnicu, baš onakvu kakvu smo i očekivali.

Dubrovnik, 5.5.2006, finale, 4.utakmica: Jug - Mladost 8:9 (1:2, 3:2, 2:2, 2:3)