Cibona - Zagreb: Nemotivirana Cibona za nijansu bolja

Bruno Blumenschein • subota, 07.01.2006.

Između važnih ogleda u Euroligi, Cibona je morala odigrati i gradski derbi sa Zagrebom u sklopu 14. kola Goodyear lige. Tako je i izgledala utakmica koju je odlučio Bennett Davison potvrdivši polaganje Davora Kusa u posljednjim trenucima ogleda. Igra mačke i miša tijekom cijele utakmice u kojoj su mravi uvijek bili tu negdje...

U gradu Zagrebu ništa novoga, i dalje suvereno vladaju vukovi dok mravi moraju još raditi. Svih 40 minuta se svelo na posljednjih 60 sekundi u kojoj je presudilo iskustvo i koncentriranost Kusa i Davisona. Kus je 15 sekundi prije kraja faulirao Ozrena Mišića koji od dva slobodna bacanja pogađa drugo i trener Cibone Dražen Anzulović zove minutu odmora. Zagrebova momčad odlučuje se braniti, ali Kus prolazi i uspjeva pogoditi, što Davison potvrđuje.

Od početka utakmice je Cibona uzela konce igre u svoje ruke i nakon početnog vodstva gostiju od 0:3, stvaraju razliku koja je dosegla 10 poena razlike u 25. minuti. Zagreb je dosta griješio, Cibona je igrala koliko je bilo potrebno, a najvažniji je bio povratak Joška Garme u redove Zagreba. Kako je i trener Zagreba Davor Vučković rekao "odigrao je odlično" za prvu utakmicu, postigavši 12 koševa, ćemu je dodao tri skoka.

Svaki puta kada bi se Cibona odvojila Zagreb bi najčešće preko Kennya Taylora (22 poena) i (24 poena) stizao na tri-četiri poena razlike. Svaki puta kada bi Davison i Scoonie Penn izašli iz igre osjetilo se na ritmu napada vukova. Ponovno je američki dvojac imao nekoliko zapaženih poteza i akcija koja je malobrojna publika jedva čekala.

Sve konstantnije igra i Lukša Andrić ispod koševa, koji sve češće pokazuje svoj talent i osjećaj za igru, kao i Marin Rozić koji je postao vrlo dobar u obrani, dok sve češće ima kvalitetne prodore pod koš protivnika. Zagrebova momčad je pokazala potencijal, ali još nedostaje povezanosti iako se vidi rad trenera Vučkovića. Cibona je čekala kraj utakmice i uspjeli su pobijediti, a «prava» utakmica je u četvrtak protiv Maccabija (20:45 sati).