Potvrda uspona forme Zadrana

Bruno Blumenschein • utorak, 10.01.2006.

Treće kolo drugog dijela natjecanja u FIBA Eurokupu donio je uvjerljivu pobjedu Zadra u Jazinama nad poljskim Slaskom od 92:58. Od prve minute su prvaci Hrvatske krenuli odlučnije i predvođeni odličnim Todorom Gečevskim uvjerljivo svladali goste iz Poljske kojima su najblistaviji dani ipak tek trenuci prošlosti...

Slika 1 od 1.

Mnogi su se pitali koliko će trebati da se osjeti promjena na klupi Zadra i kada će Vlado Vanjak pokazati trenersko umjeće. Uvjerljiva pobjeda u Ljubljani nije ostala samo plod psihološkog šoka momčadi, već je večeras povezana sa uvjerljivim slavljem nad Slaskom. Kada Todor Gečevski postigne 29 poena, uz 14 skokova, a podršku mu pružaju prvenstveno Jure Lalić (15 poena, 5/7 šut) i Pankracije Barač (13 koševa, 5/9 šut), nema mnogo nade i za puno kvalitetnije goste.

Jedino vodstvo gostiju dolazi na početku utakmice kada Riječanin Ante Kapov pogađa šut za 4:5 Slaska, ali tada Zadrani nameću svoj ritam igre i raspoloženi trojac Gečevski-Barač-Lalić odvodi svoju momčad na 29:14, koliko je završila prva četvrtina. U drugoj četvrtini se pridružio i odlični veteran Damir Tvrdić koji ubačenom tricom prvi puta donosi Zadru plus od 20 koševa viška. Bila je to jedna od onih utakmica u kojoj se skoro svi upisuju u strijelce, a večeras to u momčad Zadra nije uspjelo samo Čikliću i Tičini.

Drugo poluvrijeme je bilo više formalnost, ali se Zadrani nisu opustili jer i sami znaju koliko međuosbni ogledi mogu biti važni u ovakvim europskim natjecanjima. Kada se još priduži i Andrae Patterson moći ćemo ponovno govoriti o pravome Zadru koji je nedostajao ne samo Jazinama već i cijeloj hrvatskoj košarci. Uz spomenutu trojicu u redovima pobjednika vrijedi izdvojiti i Franu Čolaka koji je sa klupe kvalitetno reagirao i za 20 minuta ubacio 10 poena i dodao tome sedam skokova.

Slask se držao do kraja prve četvrtine nakon čega nisu mogli pratiti ritam i razigranost Zadrana. U redovima poljske momčadi najbolji su bili Dzianis Korshuk sa 13 poena, dok su ga pratili Darren Kelly i Ante Kapov sa po 12 poena. Zadru je ovo druga pobjeda u tri susreta u skupini K, a slijedeću utakmicu igraju za tjedan dana kada u Jazinama gostuje Lokomotiv iz Rostova. Međutim, ako pitate navijače Zadra što je slijedeće, svi će vam odgovoriti- utakmica u subotu protiv Crvene Zvezde. Forma njihovih ljubimaca raste, publike će sigurno biti tako da nas očekuje pravi košarkaški spektakl u zadarskim Jazinama.