Ostali sportovi

Azena s(p)retnije do pobjede

Davor Sajko • nedjelja, 05.03.2006.

U trećem kolu Lige za prvaka pred svojim su navijačima odbojkašice Azene u zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici savladale Mladostašice sa 3:1 i tako nakon dva početna poraza u utrci za prvaka Hrvatske ubilježile prvu pobjedu...

Slika 4 od 5.

Domaći parket je izgleda bio presudan da odbojkašice Azene dođu do svoje prve pobjede u ligi za prvaka i to protiv Mladostašica. Početak susreta protekao je u dominacji Velikogoričanki, no početnu su prednost Azene gostujuće igračice uspjele sustići i u završnicu prvog seta ušlo se poravnato. No, nakon nekoliko izuzetno uzbudljivih poena Velikogoričanke su bile spretnije i zasluženo došle do prvog seta (26:24).

Slika 5 od 6.

Nastavak je pružio potpuno drugačiju sliku gdje su Mladostašice izuzetno uvjerljivo i brzo došle do poravnanja u setovima. Furiozan početak rezultirao je velikom prednošću, a taj tempo Velikogoričanke nisu uspjevale pratiti i drugi je set pripao gošćama sa 25:15. Činilo se nakon drugo seta da se Mladost u potpunosti vratila u igru i da je samo pitanje vremena koliko će gošćama biti potrebno za još dva seta, no nastavak je opet donio preokret.

Slika 3 od 4.

Odličan početak domaćih odbojkašica rezultirao je prednošću koju su Mladostašice do sredine seta sustigle, a u završnicu se opet ušlo poravnato. Završnica trećeg seta na identičan je način pripala Velikogoričankama poput onog početnog kada je Azena. Velikogoričanke su bile spretnije u prijemu servisa i iskoristile su nekoliko grešaka Mladostašica i još jedan seta odlučile u svoju korist (25:23).

Slika 6 od 7.

Četvrti set je započeo odličnom igrom Azene i izgledalo je da će Velikogoričanke s lakoćom doći do trećeg pobjednosnog seta, no s nekoliko izmjena trener gošći Tomislav Jelić je uspio zaustaviti niz domaćih odbojkašica i u završnicu seta se ušlo s minimalnom prednošću Azene koju uz podršku tribina domaće igračice nisu ispustile i došle do zaslužene pobjede.

Slika 2 od 3.

Kod pobjednica je izuzetno raspoložena bila mlada Simona Ušić koja je fenomenalno razigravala svoje suigračice Becić i Janković koje su na najbolji mogući način koristile pripremljene lopte.