Carlsberg kup, 29.01.2006., Hong Kong, Nacionalni stadion, gledatelja: 15.000
Suci: Wong Chi Tang, P.M. Fai, Y.C. Ming (svi Hong Kong)
Chun-Soo Lee 50'
Južna Koreja

Pričuve propustile prigodu

Bernard Jurišić • nedjelja, 29.01.2006.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u polufinalnom susretu Carlsberg Cupa u Hong Kongu. Južna Koreja slavila je s 2:0, pogocima D.J.Kima u 36. i C.S.Leea u 50. minuti i igrat će u finalu turnira u srijedu...

Chu-Young Park
74'
8
Do-Heon Kim
90'

Dick Advocaat

Pričuvna hrvatska reprezentacija ipak se nije uspjela plasirati u finale Carlsberg Cupa. Južnokorejska momčad, iako i ona oslabljena za neke važne igrače, pokazala je više organiziranosti i uigranosti i pobjedom od 2:0 ušla u finale turnira.

Pred napola ispunjenim stadionom, među kojima je bilo i 11 navijača koji su doputovali iz Hrvatske, naša reprezentacija nije krenula loše. Dobro smo stajali na terenu, čak bi se reklo i kontrolirali situaciju u prvih pola sata, no sve nakon toga pripalo je Korejcima.

Utakmica je otvorena oštrim ubačajem Da Silve u 7. minuti, kojeg je vratar W.J.Lee pokupio. Uzvraća J.C.Choi u 13. minuti, promašivši vrata usamljen na drugoj vratnici, nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

Da Silva još jednom ubacuje na drugu vratnicu u 24. minuti, no Leko i Vugrinec za malo promašuju loptu.

Nakon toga, Korejci su počeli preuzimati sredinu terena u svoje ruke i kreirati prigode pred Didulicom. Naš vratar bio je junak 29. minute, kad je u jednom napadu skidao "zicere" D.G.Leeu i C.S.Leeu.

Minutu kasnije, K.H.Chung okomicom nalazi D.G.Leea u šesnaestercu, ovaj puca iz okreta, no promašuje vrata.

Vodstvo Južne Koreje stiže u 36. minuti. Lijevi branič Dong-Jin Kim dobiva loptu na centru, snažno povlači nekoliko koraka i šalje projektil u donji lijevi kut Didulice. Naš vratar kasno je vidio loptu, koja odsjeda u mreži za 0:1.

Izjednačiti smo mogli već u protunapadu. Kranjčar ubacuje iz kornera na drugu vratnicu, Neretljak je najviši u skoku, no slabo zahvaća loptu.

Na početku drugog dijela, izbornik Kranjčar nezamjetnog Balatinca mijenja Petrićem, pokušavajući pojačati napad. No, napadački tandem Da Silva - Petrić nije se baš razigrao. Da Silva je pretjerano "davio" loptu kad god bi je primio, a Petrić je teško dolazio do prostora pored brzih Korejaca.

Već nakon pet minuta igre, u tri poteza trojice Leea, stiže i drugi pogodak Koreje. Vratar W.J.Lee ispucava duboko na D.K.Leea, koji vara Tokića i šalje loptu u prostor prema Chun-Soo Leeu. Ovaj bježi Neretljaku i lako matira Didulicu s ulaza u šesnaesterac za 0:2.

U 58. minuti Kranjčar prolazi kroz sredinu i ostavlja loptu Leki na udarac s 18 metara, no ovaj slabo zahvaća loptu. Deset minuta kasnije, J.H.Baek prijeti s dvadesetak metara, pored naših vratiju.

Do kraja se utakmica primirila, Korejci su bili zadovoljni rezultatom i nisu forsirali napad, dok su naši teško spajali poneku dobru kombinaciju. Tek u 90. minuti Da Silva i Petrić kreirali su prigodu Kranjčaru, no ovaj puca u blok.

Mogli su Korejci i dotući naše u posljednjoj minuti sudački nadoknade, no J.H.Baek oštrim udarcem iz šesnaesterca za malo promašuje desnu Didulicinu vratnicu.

Sve u svemu - pričuve nisu iskoristile prigodu nametnuti se sturčnom stožeru reprezentacije. Hrvatsku očekuje utakmica za 3. mjesto na turniru u srijedu u 11 sati, protiv lošijeg iz drugog polufinala između Hong Konga i Danske.