Split CO - Alkar: Splićani slavili, Sinjani napravili spektakl

Bernard Jurišić • subota, 25.02.2006.

Košarkaši Splita CO pobijedili su Alkar u derbiju 20. kola A-1 lige i tako ostali u borbi za ulazak u Ligu za prvaka...

U prekrasnoj atmosferi, u rekordno popunjenoj dvorani na Gripama, Split CO uvjerljivo je pobijedio Alkara. No, stvari su ipak malo drugačije nego što bi izgledalo iz prve rečenice.

Slika 1 od 2.

Dvoranu su napunili - navijači gostiju. Više od 1.000 bučnih Sinjana napravilo je pravi spektakl na Gripama, a ustaljenu škripu tenisica u splitskoj dvorani, zamijenila je pjesma i spektakl u režiji sinjskih "Maligana".

Nošeni sjajnim navijanjem, igrači Alkara u početku su se odlično držali, a sredinom treće četvrtine držali su domaćine u "šahu". Bilo je 50:61 u 25. minuti, a splitska momčad izgledala je izgubljeno.

Slika 4 od 5.

No, serijom brzopletih rješenja, Alkar je pokazao da ipak nije momčad za velike domete. Praktično su poklonili Splićanima povratak u utakmicu, što su domaćini znalački iskoristili. Već do kraja 3. četvrtine "žuti" su se vratili na 66:66.

Na početku posljednje četvrtine, Alkar vodi 66:68. I tu je bio kraj. Sve je u svoje ruke uzeo odlični Hrvoje Perić, pogađao je, asistirao, zakucavao i poveo svoju momčad u veliku seriju koja je u 39. minuti dosegnula 19:0, ili ukupnih 39:8 u posljednjih 15 minuta.

Slika 2 od 3.

Do kraja su Splićani lako povećavali prednost, a sinjski košarkaši potpuno su se izgubili, postigavši tek 3 poena u posljednjoj četvrtini.

Perić je utakmicu okončao s 23 poena, 5 skokova i 4 asistencije, Kaštropil je ubacio 21 poen (uz šut 8/8) i imao 10 skokova, a kvalitetnu utakmicu odigrao je i Manović (16 poena i 10 asistencija).

Slika 3 od 4.

Alkar je tako otpao iz utrke za ulazak u Ligu za prvaka, a Splićani moraju pobijediti u posljednje dvije utakmice i nadati se kiksu Šibenčana.