Partizan - Jug CO: Dohvatljivi zaostatak

Partizan Raifeissen - Jug CO 9:7 (2:1, 1:1, 3:2, 3:3)

Suci: Carlo Salino (Italija), Anton Bervoess (Španjolska)
Partizan Raifeissen: G. Pijetlović, Nastran 3, Rađen, Korolija, Aleksić, D. Pijetlović, Ćuk 2, Vejzagić, Avramović 1, Filipović 3, Ikodinović, Aksentijević, Draksimović
Jug CO: Volarević, Komadina , Bošković 2, Računica 1, Kržić , Smodlaka, Marković, Bušlje, Karač ,Dobud 1, Joković 1, Fatović 2, Car
Trener: Emil Nikolić
Igrač više: Partizan 4/11, Jug CO 3/7
Peterci: Partizan 1/1, Jug CO 2/2

Vaterpolisti Juga poraženi su u prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka. U uzbudljivoj utakmici Partizan se pokazao neugodnim protivnikom te je na kraju stekao dva pogotka prednosti uoči uzvrata u Dubrovniku.

Vezane vijesti

Na početku susreta Dubrovčani ne koriste prva dva napada te do prednosti dolaze domaćini pogotkom Ćuka u drugoj minuti. Problem s najboljom obranom dosadašnjeg dijela Lige prvaka Jug uspijeva riješiti u četvrtoj minuti kada Bošković sigurno izvodi peterac. No izjednačenje je trajalo svega pola minute, a tada Ćuk još jednom šalje loptu iza Volarevića.

U drugoj četvrtini slična priča. Obje momčadi igraju vrlo dobro u obrani te uspijevaju postići samo po jedan pogodak. Izabranici Emila Nikolića još jednom dolaze do prilike iz peterca koji koristi Fatović, dok domaćini do nove prednosti (3:2), s kojom su i otišli na odmor, dolaze preko Nastrana.

Početak treće dionice susreta ujedno je i najbolji period gostujuće igre. Prvo Dobud donosi izjednačenje, a potom Računica donosi prvo, a pokazat će se i jedino vodstvo Jugu. Međutim koliko god je pozitivnoga donesao prvi dio treće četvrtine, toliko su posljednje dvije i pol minute bile katastrofalne za Gospare. U tome periodu Partizan pogocima Avramovića, Nastrana i Filipovića odlazi na 6:4

Posljednih osam minuta donosi nova uzbuđenja. Prvo Joković vraća Jug na samo gol zaostatka, ali zatim raspoloženi Nastran i Filipović postavljaju alarmantnih 8:5 za domaćine. Minutu i osam sekundi prije kraja Bošković smanjuje zaostatak no samo pola minute kasnije Filipović zadaje nove glavobolje momčadi iz Dubrovnika. Srećom 13 sekundi prije kraja Fatović koristi igrača više i postavlja konačnih 9:7, koji jamče neizvjesni uzvrat na Gružu.