Brown najbolji u petorci tjedna

Bruno Blumenschein • petak, 13.01.2006.

Iako biramo prvu petorku kolu, valja istaknuti tko je vođa naše momčadi. Ovog tjedna je tu titulu s pravom uzeo Marcus Brown, koji je vodio Unicaju do važne pobjede protiv CSKA. Mnoga poznata imena su istala izvan petorke tjedna, ali to samo pokazuje koliko je težak izbor iz kola u kolo...

Playmaker: Juan Carlos Navarro

Slika 1 od 1.

Postigao je «samo» 18 koševa (7/17 šut), ali je uz to imao i pet skokova, četiri asistencije, dvije ukradene lopte i pet iznuđenih osobnih pogrešaka protivnika. Uz bogato ispunjenu statistiku Navarro je na terenu bio pravi vođa svoje momčadi koja je došla do teške gostujuće pobjede kod Lietuvos Rytasa. Navarro je možda i jedino ime u Barceloni čiji se izostanak iz postave zapravo osjeti. Bez sumnje je prvi organizator ovog kola Eurolige.

Bek šuter: Marcus Brown

Već smo spomenuli zašto je Marcus Brown po nama najbolji igrač ovoga kola Eurolige, a evo sada i točnih podataka - 26 koševa, sedam skokova, tri asistencije, po jedna ukradena lopta i blokada, te šest iznuđenih prekršaja bivših suigrača. Uz sve to vrijedi dodati da je Brown sam preokrenuo rezultat u korist Unicaje na početku posljednjih 10 minuta, te da je u produžetku bio odlučujuća figura za pobjedu španjolske momčadi od 77:72.

Slika 2 od 3.

Krilo: Ibrahim Kutluay

Većinu vremena provodi na poziciji beka šutera, ali je u SportNetovoj petorci smješten na krilnu poziciju. Evo zašto je ispred jednog Anthonya Parkera za kojeg su mnogi na utakmici protiv Cibone ustvrdili da je svemirac. Kutluay je postigao 22 koša (5/11 šut) uz nepogrešivost sa crte slobodnih bacanja (7/7). Uz poene, ubilježio je i osam skokova, te pet asistencija. Uz takvu igru reprezentativnog šutera Ulker je došao do gostujuće pobjede od 95:85 kod Pau Ortheza.

Krilni centar: Mike Batiste

Bila je to večer u kojoj Batiste nije mogao promašiti. U 17 poena je ugradio 6/6 šuta za dva poena, te 5/5 slobodna bacanja. Ako dodate šest skokova, četiri asistencije, tri ukradene lopte i čak osam iznuđenih prekršaja gostiju iz Siene, ne možete pogriješiti ukoliko stavite krilnog centra Panathinaikosa u petorku kola. Valorizacija 33 bi trebala biti dovoljna da Batiste ovog tjedna ponese titulu MVP-a kola Eurolige što odlično ide uz omjer 9-1 Panathinaikosa u skupini C i prvu poziciju.

Centar: Tiago Splitter

Mladi španjolski centar je u uvjerljivoj pobjedi Tau Ceramice nad Union Olimpije na najbolji način iskoristio svojih 18 minuta na parketu. Postigao je 17 poena (8/9 šut), skupio velikih osam skokova, imao dvije ukradene lopte i iznudio tri osobne pogreške slovenskih igrača. Tek dolazi njegovo vrijeme, a iz utakmice u utakmicu dokazuje kako je veliki talent i kako Velimir Perasović u Tau može itekako računati na njega. Ako i dalje nastavi ovako koristiti minute s klupe neće Scola i Drobnjak biti toliko sigurni za veliku minutažu.