Podravka preskočila Hypo za finale

Tomislav Pacak • petak, 03.03.2006.

Rukometašice Podravke napravile su lijep pothvat plasmanom u finale Superlige nakon što su u uzvratnoj utakmici polufinala nadoknadile minus 3 iz Beča protiv starih znanica, rukometašica austrijskog Hypa...

Podravka je izgubila u Beču s 41:38, iako je vodila veći dio utakmice, no u uzvratu u Koprivnici, pokazala je da je bolja momčad, točnije, da je u ovom trenutku spremnija i željnija uspjeha u Superligi. To je natjecanje koje je osnovao krug europskih klubova koji u domaćim natjecanjima nemaju snažnu konkurenciju, pa kroz ispite s jačim protivnicima bruse formu za nastupe u europskim kupovima.

Podravka je u u Koprivnici slavila s uvjerljivih 41:34 i tako iz natjecanja izbacila prvakinje Austrije, momčad Hypa. U finalu Podravka čeka pobjednika dvoboja Leipzig - Budućnost. U prvoj utakmici Njemice su slavile s 24:23, a uzvrat se igra krajem ožujka.

Podravki je ovo bio odličan test uoči četvrtfinala Kupa EHF-a u kojem Koprivničanke igraju protiv mađarskog predstavnika Cornexi Alcoe.