Marko Popović ponovno na tragu MVP-a kola

Branimir Korać • četvrtak, 26.01.2006.

Još jedna odlična prezentacija Marka Popovića u suradnji s Nikšom Prkačinom odvela je Efes Pilsen do velike gostujuće pobjede nad Spahijinim Lietuvosom. U toj skupini Olympiakos je upisao poraz kod Prokoma čime se dodatno zakomplicirala situacija oko prolaza u drugi krug...

Slika 2 od 3.

Tau Ceramica pobjedom nad Benettonom 91:73 došla je na korak od osvajanja prvog mjesta u skupini A. Perasovićeva momčad potpuno je nadigrala Talijane. Već nakon prve četvrtine Tau Ceramica je vodila 27:17 da bi Bargnani vratio Benetton u igru. Ipak u drugom dijelu Jacobsen i Splitter igraju odlično i odvode Tau do pobjede.

Kod Tau Ceramice najbolji su bili Casey Jacobsen s 25 poena (8/10, 7/9 trica), Luis Scola sa 16 poena (7/10) i pet skokova te Tiago Splitter s 13 poena (5/9) i 11 skokova. Roko Ukić za 16 minuta ubacio je pet poena (1/6) uz tri asistencije i dva skoka. Kod gostiju Petar Popović 20 poena (7/9) i devet skokova i Drew Nicholas s 13 poena (6/10).

Prokom je pobjedom nad Olympiakosom prilično zakomplicirao situaciju u Ciboninoj skupini. Cibona je nakon ovog susreta peta s omjerom 5-6, Olympiakos ima 5-7, a Prokom 4-8. Poljaci su u svojoj dvorani slavili 79:77. Olympiakos je dvije minute prije kraja vodio 73:72, ali tada Pacesas i Masiulis ubacuju dvije trice koje Prokomu daju prednost.

Najbolji kod Prokoma bili su Goran Jagodnik s 27 poena (9/18) i Cristian Dalmau s 15 poena (6/10). Kod Olympiakosa Georgios Printezis 14 poena (5/8) i pet skokova i Andrija Žižić koji je za 21 minutu ubacio deset poena (4/8) uz dva skoka.

Slika 1 od 2.

Marko Popović vrlo vjerojatno i u ovom kolu bit će MVP kola Eurolige. U pobjedi Efesa nad Lietuvos Rytasom 74:65 "Pop" je briljirao s 27 poena (9/12), šest skokova, šest ukradenih lopti i četiri asistencije za 32 minute. U briljantnoj predstavi našeg playmakera upisao je čak 40 indeksnih bodova. Nikola Prkačin za 37 minuta ubacio je 11 poena (4/7) uz šest skokova i tri ukradene lopte. U Spahijinom sastavu tek je Matt Nielsen odigrao kvalitetnije ubacivši 17 poena (3/8) uz šest skokova.

Lietuvos je počeo odlično, sredinom druge četvrtine imao visokih 29:13, a Efes je u tom trenutku bio tek na 21 posto šuta. Tada kreće Anthony Granger koji predvodi seriju Efesa, a u drugoim dijelu Marko Popović završava posao. Neven Spahija imat će još dosta posla s litavskom momčadi jer je očito da su dosta pali u formi nakon odličnog ulaska u sezonu.

Montepaschi je vrlo blizu ispadanja iz drugog kruga Eurolige. U izravnom dvoboju za ostanak u igri za prolaz u Top 16, momčad iz Siene poražena je od Pau Ortheza 83:79. Pau je najvećim dijelom utakmice bio u prednosti, a u samoj završnici je mirno sačuvao pobjedu.

Slika 3 od 4.

Kod Paua najbolji su bili Brooks Sales sa 17 poena (7/12) i 12 skokova te Lonnie Cooper s 12 poena (3/5) i devet asistencija. Kod gostiju Rimantas Kaukenas 19 poena (7/14) i Roberto Chiacig 16 poena (6/9) i devet skokova.

Unicaja je upisala i desetu pobjedu te zasjela na vrh ljestvice skupine C. U derbiju kola na vrućem gostovanju u Ateni Unicaja je prekinula niz od 40 domaćih pobjeda Panathinaikosa svladavši ih 95:93. Pobjedu Unicaji donio je Berni Rodriguez ubačajem pet sekundi prije kraja susreta. Jaka Lakovič pokušao je meč odvesti u produžetak, ali nije bio precizan.

Odličnu utakmicu u gostujućim redovima odigrali su Daniel Santiago s 22 poena (8/10) i Pepe Sanchez sa 16 poena (5/7), sedam skokova i pet asistencija. Kod PAO-a Jaka Lakovič 25 poena (5/12) i Mike Batiste 16 poena (7/11) i sedam skokova.