Zimski sportovi

Götschl 32. pobjeda, Janica 13.

Branimir Korać • subota, 28.01.2006.

I u subotu organizatori spusta u Cortini d'Ampezzo imali su velikih problema s vremenom. Nakon tri sata i 15 minuta kasnijeg starta od predviđenog, pobjedu je upisala Renate Götschl, 32. u karijeri od čega 20. u spustu. Janica Kostelić završila je kao 13....

Kao i dan ranije kada se vozio super-G, i u subotu Cortina je bila zatrpana snijegom. Dopodne je još padao dosta gust snijeg i start koji je trebao biti u deset sati prebačen je za 13 sati. Do novog starta vrijeme se konačno smilovalo organizatorima i skijašicama, ali unatoč tome start je pomaknut i skijašice su vozile skraćeni spust.

Staza je bila vrlo dobro pripremljena i sve skijašice imale su dobre uvjete. Pobjedu je odnijela Renate Götschl koja već tradicionalno odlično nastupa u Cortini. Ove sezone još nije slavila u Svjetskom kupu do dolaska u Cortinu gdje uzima osmu pobjedu na ovoj stazi. Renate je upisala pobjedu sa svega pet stotinki prednosti nad sve boljom Amerikankom Julijom Mancuso.

Slika 1 od 2.

Mancuso je drugim mjestom u današnjem spustu kao i Götschl došla do rezultata sezone u ovoj disciplini. U petak je u superveleslalomu zauzela također odlično drugo mjesto.

Mjesto na postolju zauzela je i Elisabeth Görgl koja je završila kao trećeplasirana.

Najviše razloga za slavlje ipak ima Michaela Dorfmeister. Dorfmeister je završila kao četvrta i s pregršt novih bodova praktički osigurala mali Kristalni globus u ovoj disciplini.

Janica Kostelić nije odvezla onako dobro kao što je to činila tijekom tjedna na treninzima i zauzela je na kraju 13. mjesto sa sekundom i četiri stotinke zaostatka. Na ulasku u jedna vrata Janica je malo više proklizala i tu je ušla preširoko što joj je odnijelo sigurno nekoliko desetinki.

Velika konkurentica u ukupnom poretku Svjetskog kupa, Anja Pärson nije se pojavila na startu tako da je dodatno zaostala za Kostelić i Dorfmeister.