FMP produbio krizu Cibone

Branimir Korać • nedjelja, 29.01.2006.

Cibona je nastavila post i u 17. kolu Goodyear lige. Niz poraza nastavljen je na gostovanju kod FMP-a gdje su "cibosi" poraženi 86:81. Domaćin je imao u drugom dijelu i plus 15 (75:60), ali Cibona dovodi susret u neizvjesnu završnicu gdje ipak gubi...

Cibonina agonija se nastavlja. Poraz protiv FMP-a je šesti u nizu, a sada slijedi gostovanje kod Olympiakosa pa domaći dvoboji s Hemofarmom i Efesom i nazire se čak i jedan od najdužih nizova u povijesti kluba. Na gostovanju kod FMP-a "cibosi" su ipak pokazali nešto više nego u posljednjim susretima, ali ne dovoljno za pobjedu.

Cibona je solidno počela, vrlo dobro na startu utakmice igrao je Mate Skelin, ali već u drugoj četvrtini domaćin se odljepljuje. Ključnu prednost FMP stvara sredinom posljednje četvrtine kada odlazi na 75:60. Slijede tri odlične minute po Cibonu koja serijom 12:1 smanjuje na svega četiri poena zaostatka, ali na kraju ipak nema sreće.

Najbolji kod Cibone bili su Scoonie Penn s 23 poena (7/17) i Mate Skelin sa 14 poena (5/10) i šest skokova. Kod FMP-a Marko Marinović 20 poena (7/12) i sedam dodavanja te Duško Savanović 12 poena (4/6).