Brođani zaustavili Dubrovnik, Alkaru prvi poraz u Sinju

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.01.2006.

Dva vrlo zanimljiva susreta bila su na rasporedu u 16. kolu A-1 lige košarkaša. Alkar je u Sinju ugostio Cedevitu, ali nije pružio pravi otpor i upisao je poraz. Vodeća momčad prvenstva, Dubrovnik, gostovala je kod Svjetlosti u Brodu i doživjela poraz od 20 poena razlike...

U derbiju 16. kola A-1 lige košarkaša Svjetlost Brod u svojoj dvorani svladao je Dubrovnik s uvjerljivih 95:75. Gosti su odigrali jednu od najboljih utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva i apsolutno zasluženo su poraženi. Susret je odlučen u završnici prvog poluvremena kada domaćin odlazi na plus 20 i završava priču oko pobjednika. Najbolji kod Svjetlosti bili su Hrvoje Kovačević s 23 poena i šest skokova te Dominik Štefanac s 15 poena i osam skokova. Kod gostiju Nikola Gaurina 25 poena i Ante Vranješ 14 poena.

Slika 1 od 2.

Cedevita je jedina momčad koja je uzela bodove u Sinju. Zagrepčani su odigrali odličnu utakmicu i slavili 88:70. Sve je riješeno već do poluvremena kada gosti stvaraju visoku prednost. Najbolji kod Cedevite bili su Zdravko Vučković s 19 poena i Mario Dundović sa 17 poena i 12 skokova. Kod domaćina Slavko Modrić 19 poena te Boris Jaman 15 poena.

Vezane vijesti

Potpuno izvjestan susret odigran je i u Zadru gdje je Triglav Osiguranje poraženo od Borika s uvjerljivih 95:64. Gosti tek s dvojicom raspoloženih igrača i bez svog prvog imena Gorana Vrbanca nisu imali šanse. Borik je vrlo brzo pobjegao i do kraja susreta povećao prednost do velikih plus 31. Najbolji kod Borika bili su Rok Stipčević sa 17 poena i Mate Mrva s 15 poena i sedam skokova. Kod gostiju Zoran Pehar 22 poena i 17 skokova i Aleksandar Šćepanović 16 poena.

U derbiju začelja Zagorje je svladalo Maksimir s 85:76. Varaždinci su odlično ušli u utakmicu i nakon prve četvrtine vodili 27:14. No tada slijedi veliki pad i gosti na poluvrijeme odlaze s prednosti. Ipak, ulazak u drugo poluvrijeme ponovno je odlično po domaćina koji taj dio igre dobiva s 29:14 i osigurava pobjedu. Kod Zagorja su se istakli Lovro Gligora s 21 poenom i šest skokova te Jere Macura s 18 poena i 11 skokova. Kod Maksimira Mario Šaronja 34 poena i Bojan Kruljac 13 poena.