ZAGREB: Tomas 6, Anzulović 7, Miljković 3, Tomasović, Mazique 16 (2/4), Perinčić 5 (2/4), Šarin 11 (5/5), Stojić 18 (1/2), Marinović, Vukičević 14.

SPLIT CO: Subotić 11 (4/4), Tomeljak 11 (1/1), Vujčić 3 (1/2), Žižić 11 (1/2), Zemljić, Lovrić, Poljak 19 (7/8), Tvrdić 23 (5/6), Mimica, Badžim 5.

Osvojene lopte: Zagreb 11, Split 6
Izgubljene lopte: Zagreb 9, Split 15
Blokade: Zagreb 3, Split 2

Vujčić pored Maziquea, Šarin i Tvrdić čekaju ishod (Snimio: Dražen Patarčić)

U derbi susretu 21. kola A-1 lige košarkaša Zagreb je na domaćem terenu okusio gorak okus poraza izgubivši od Split Croatia osiguranja - 80:83. Utakmicu su okarakterizirala mnogobrojna izjednačenja, te neizvjesnost rezultata do posljednjih sekundi, kako i priliči pravom derbiju između treće i četvrto plasirane momčadi koje su osigurale ulazak u borbu za naslov prvaka države.

U utakamicu je organiziranije ušla domaća momčad. Do 16. minute "mravi" su poveli 8:2, ali gosti uskoro ne zaostaju mnogo (11:9), nakon čega slijede dva lijepa zakucavanja - prvo Vukičevića (13:9), a nakon koša Splićana i Maziquea za 15:11. No uskoro dolazi do promjene u vodstvu, te Splićani prvi puta vode sa 16:15.

Gledateljstvo, uglavnom mlađe, zdušno je drukalo za Zagreb, koji preokrenuo tada rezultat u svoju korist (23:18), Gosti su ubrzo izjednačili (23:23) i opnono prešli u vodstvo. Do ponovnih izjednačenja dolazi na 27, pa na 29 postignutih koševa, nakon čega je trener Splita pozvao time-out (u kojem Anzulović od nervoze počinje gristi ručnik

Prvih 20 minuta bilo je okarakterizirano i Zagrebovim neuspješnim pokušajima za tricu (2/9). Najbolji u redovima Zagrebaša bili su Vukićević sa 12, te Mazique sa 8 postignutih koševa, dok su se u redovima Splita istaknuli Tvrdić sa 13, te Žižić i Poljak sa po 7 koševa.

Zagrepčani u drugom poluvremenu opet vode s najvećom razlikom (47:40) u 16. minuti. No, Split se opasno približio te je Zagrebov trener pozvao time-out.

U nastavku se mogla vidjeti sjajna kontra Zagreba završena Maziqueovim zakucavanjem, pri rezultatu (54:48). Zagreb je ponovo došao na sedam razlike, no ne uspijeva je zadržati.

Do samog kraja rezultat je neizvjesan, jer su u vodstvu, nakon poravnanja na 70 koševa malo Zagreb, pa malo Split. Zagreb je posljednji put vodio pri rezultatu 75:74. Od tog trenutka Split preuzima vodstvo.

19 sekundi prije kraja čini se da za Zagreb još ima nade (77:79), no krajnji rezultat je pokazao bolju spremnost Splita u odlučujućim trenucima, 80:83. Najbolji strijeci u redovima Zagreba bili su Stojić sa 18 koševa ( od toga 3/6 za tricu) i Mazique sa 16 koševa (2/3 za tri poena), a Anzulović se istaknuo asistencijama (9). U Split Croatia osiguranju prednjačili su Tvrdić sa 23 koša (2/4 za tri), te izvanredni Poljak koji je ubilježio 19 koševa i 13 skokova.

Izjave poslije susreta:
Petar Bezelj, trener Splita CO-a:
"Loše smo ušli u utakmicu i uneredili koncepciju. Što je utakmica dalje odmicala bio sam siguran da će nas premoć u skoku dovesti do pobjede. Jako sam zadovoljan Poljakom, koji je večeras izveo izuzetnu predstavu."
Željko Poljak, trener Zagreba:
"Odigrali smo dobru utakmicu, no ponestalo nam je koncentracije u završnici. Uzrok poraza je u pogreškama u obrani, te našem problemu sa skokom. Žalim što nam je Split sada pobjegao na tablici, no nakon ovog poraza momčad treba psihološki pripremiti za susret s Benstonom te uhvatiti pravi ritam."