Cibona - Dubrovnik: Pala i deseta

Ivor Krapac • subota, 13.05.2006.

Cibona nastavlja uvjerljiv pohod Ligom za prvaka. "Cibosi" su do svoje desete pobjede u isto toliko utakmica stigli protiv gostiju iz Dubrovnika, koji su se oslobodili i pokazali najbolje kad je već bilo prekasno - nakon što su se u završnici treće četvrtine našli na okruglih 30 poena zaostatka, 68:38.

Cibonini igrači su već u prvim minutama naznačili da će se večeras teško dogoditi iznenađenje. Sjajan ulazak Damira Markote, s 14 poena u početnoj četvrtini, bio je glavni motor u bijegu "cibosa" do ranih 17:8, a potom i 25:14 nakon prvih 10 minuta igre. Dubrovčane je na površini pokušao zadržati Luka Žorić, s osam poena u tom razdoblju.

Markotinu ulogu su u drugoj četvrtini preuzeli Jurica Žuža i Davor Kus, a gostujući otpor bio je sve slabiji. Žuža je poentirao pod obručem, a Kus ubacio tri trice za odlazak "cibosa" do velikih 49:25 na kraju prvog poluvremena. Potonuli Dubrovčani tu su već gubili svaku nadu...

Stanje se nije promijenilo ni u većem dijelu treće četvrtine, sve do već spomenutih 68:38 u 28. minuti. Nakon toga su "cibosi" jednostavno stali i zakomplicirali već riješeno, dopustivši gostima da im velikom serijom od 17:0 smanje na samo 13 poena zaostatka, 68:55 u 32. minuti.

Nezadovoljni Dražen Anzulović tada je zatražio minutu odmora i doveo svoju momčad u red, tako da do kraja više nije bilo ozbiljnije prijetnje Dubrovčana. Žuža, Kus i Warren pobrinuli su se da zastoj "cibosa" ne potraje predugo; u nastavku su preuzeli većinu napadačke odgovornosti i odveli svoju momčad do završnih 19 poena prednosti.

Dražen Anzulović, trener Cibone: "U prvom poluvremenu nam je angažman bio dobar, ali smetale su evidentne greške u zagrađivanju skoka i izgubljene lopte. No, kad smo došli do 30 razlike, vidjeli ste što znači karakter i odnos prema igri; igrači su se u nastavku neodgovorno ponijeli i dopustili Dubrovniku da smanji zaostatak, a to je katastrofa. Uza sav respekt prema suparniku, mi smo ipak kvalitetniji i mislim da Cibona ne može dozvoliti negativnu seriju od 0:17 u jednom razdoblju susreta."

Darko Kunce, trener Dubrovnika: "Čestitao bih Ciboni na rutinskoj pobjedi. Trsili smo se koliko smo mogli, nema se što puno dodati..."