Široki šokirao FMP

Branimir Korać • nedjelja, 12.02.2006.

Najveće iznenađenje 19. kola Goodyear lige priredio je Široki koji je na gostovanju svladao FMP iz Železnika. Sigurne pobjede upisali su Crvena zvezda i Bosna dok je Vojvodina dosta namučila Hemofarm...

Iznenađenje kola priredio je Široki Eronet koji je na gostovanju u produžetku svladao FMP 91:88. Širokobriježani su imali dosta problema sa sastavljanjem momčadi i odlaskom nekolicine igrača, ali unatoč tome odigrali su hrabru utakmicu i u produžetku slavili. Predvodili si ih Marko Šamanić s 21 poenom (7/16) i Ivan Opačak s 19 poena (7/11) i devet skokova. Kod domaćina Marko Marinović 20 poena (5/9) i pet asistencija te Predrag Samardžiski 12 poena (4/6).

Iznenađenje nije dozvolila Crvena zvezda na svom parketu protiv Pivovarne Laško. Crveno-bijeli su slavili 87:61 riješivši u potpunosti utakmicu u posljednjih deset minuta kada gosti potpuno padaju. Zvezdu su predvodili Milan Gurović s 15 poena (6/10) i Miroslav Raičević s 13 poena (5/8) i deset skokova. Kod Laščana najbolji su bili Žan Vrečko s 19 poena (6/11) i Jeff McMillan s 13 poena (4/7) i sedam skokova.

Vezane vijesti

Tešku pobjedu izborio je Hemofarm na svom parketu protiv Vojvodine. Vrščani su slavili 85:79. Predvodili su ih Milenko Topić s 23 poena (6/6) i pet skokova i Robert Conley s 18 poena (5/12), sedam skokova i sedam asistencija. Kod Novosađana Ivan Ivanović 16 poena (6/11) i pet skokova te Smiljan Pavić s 15 poena (6/9).

Vrlo uvjerljiva bila je Bosna protiv Heliosa. Već do poluvremena Bosna je ostvarila gotovo plus 20 i do kraja to lako održala za pobjedu 82:60. Najbolji kod Bosne bili su Lance Williams sa 14 poena (5/5) i Jasmin Perković s deset poena (2/3). Kod gostiju Aleksej Laškevič 13 poena (5/5) i šest skokova i Damon Frierson 12 poena (5/8).