Španjolska: Favoriti uvjerljivi, hrvatska šestorka vrlo dobra

Vedran Stilin • četvrtak, 09.03.2006.

19. kolu španjolske Asobal lige nije ponudilo značajne promjene što se vrha poretka tiče. Tako su uvjerljive pobjede upisali igrači Barcelone i Portlanda dok je u derbiju Cuidad Real imao manjih problema protiv Ademara…

Nakon iscrpljujućih četvrtfinalnih susreta Lige prvaka najbolje španjolske momčadi su sinoć odigrale susrete domaćeg prvenstva. Prvoplasirana Barcelona igrala je u Granolleresu kod Fraikina te je bez većih poteškoća upisala sigurnu pobjedu 34:24.

Slika 2 od 3.

Od početnog sučevog zvižduka Katalonci grade svoju prednost za 17:10 nakon prvog dijela. U nastavku se slika na parketu ne mijenja te Barcelona stiže do 18. pobjede u domaćem prvenstvu. Jedini poraz su do sada doživjeli u osmom kolu kada je Portland bio bolji na domaćem parketu. Vori je zabio jedan gol dok se Dominiković nije upisao među strijelce. Hernández i Nagy bili su najraspoloženiji u pobjedničkom sastavu te je svaki pogodio šest puta mrežu Breta.

Krvnici iz Pamplone nisu mirovali niti sinoć već su nakon izbacivanja Barcelone iz Lige prvaka stigli do još jedne pobjede u domaćem prvenstvu. Igrači Portlanda od prvih sekundi susreta kreću autoritativno te nakon 30 minuta imaju 13:9. Nastavak je ponudio rapsodiju gostujućih rukometaša čija se prednost povećala na ponižavajućih +15 (18:33).

Slika 1 od 1.

Ruesga i Garallda zabili su po šest golova dok je graditelj njihove igre Ivano Balić tri puta upisao svoje ime među strijelce. Ovim trijumfom San Antonio i dalje puše za vrat Barceloni koja ima jedan mali bod prednosti.

Derbi kola igran je kod Ciudad Reala gdje su domaći igrači dočekali četvrtoplasirani Caja Espana Ademar. Gosti su se pokazali kao tvrd orah tako da veći dio prvog dijela drže prednost koju ispuštaju tek u završnim minutama poluvremena. U nastavku polufinalist Lige prvaka pokazuje svoje pravo lice te odlazi na 29:21. Ademar se nakon toga nije predavao te završava utakmicu s prihvatljivim porazom 32:27.

Slika 3 od 4.

Stefansson i Alberto Entrerríos zabili su po sedam golova. Hrvatski duet imao je također raspoloženo izdanje pa je tako Džomba šest puta bio precizan (dva gola sa sedam metara) dok je Metličić uputio četiri nesavladiva udarca za vratara Jorgea Martíneza.

Torrevieja Tončija Valčića nastavlja s vrlo dobrim igrama koje im donose trenutno devetu poziciju. Svoju sedmu pobjedu upisali su nešto ranije, a žrtva je ovoga puta bila Altea. Od samog početka dvoboja domaća momčad stvara prednost koju ne ispušta do kraja utakmice za konačnih 35:27.

Pobjednički sastav predvodio je odlični Cuartero s deset pogodaka dok je Valičić zabio četiri.

Asobal liga, 19. kolo: Ciudad Real - Ademar 32:27, Teka Cantabria - Bidasoa Irún 33:32, Valladolid - Alcobendas 29:29, Granollores - Barcelona 24:34, Cangas - CAI Aragón 27:31, Torrevieja - Altea 35:27, Arrate - Portland 18:33, Keymare Almería - Algeciras 34:33.