Steaua u prednosti, nula u Gelsenkirchenu

Marin Vuković • četvrtak, 20.04.2006.

Nakon prvih utakmica polufinala Kupa Uefe i dalje je sve otvoreno. Pobjedom nad engleskim Middlesbroughom u Bukureštu Steaua na uzvrat nosi minimalnu prednost, dok su Schalke 04 i Sevilla svoj susret završili bez pogodaka, pa će se mreže morati tresti u uzvratnoj utakmici...

Nicolae Dica je najzaslužniji što Steaua u Englesku putuje s prednošću od jednog pogotka, no domaći bi nogometaši za sedam dana mogli žaliti za mnogobrojnim propuštenim prilikama u večerašnjoj utakmici. Prednost od 1:0 daje sigurnost, no ne može biti jamstvo prolaza u finale.

Slika 1 od 2.

Middlesbrough je u utakmicu ušao oslabljen neigranjem Marka Viduke, što je znatno otupjelo napad engleske momčadi. U takvoj situaciji okrenuli su se obrani vlastitog gola, pa je Steaua dominirala većim dijelom susreta na stadionu Lia Manoliu. Ključni trenutak utakmice zbio se u 30. minuti, kada je Nicolae Dica na asistenciju Mirela Radoija poslao loptu u mrežu gostiju, postigavši svoj četvrti ovosezonski pogodak u Kupu Uefe.

Uzvrat za sedam dana bit će jednako neizvjestan kao da je utakmica završila i bez pogodaka. Sjetimo li se samo sjajnog povratka Middlesbrougha u četvrtfinalnoj utakmici protiv Basela, teško možemo otpisati momčad Stevea McClarena nakon poraza od 1:0. Steaua će na težak zadatak obrane prednosti otputovati bez dvojice važnih igrača, Sorina Paraschiva i Banela Nicolite, koji će zbog večeras zarađenih žutih kartona morati otpasti s popisa igrača za uzvratnu utakmicu.

Slika 2 od 3.

Prepuna Aufschalke Arena u Gelsenkirchenu svjedočila je dvoboju Schalkea i Seville, koji je obećavao mnogo, a ispunio vrlo malo od očekivanog. Njemački je domaćin, inače pobjednik Kupa Uefe 1997. godine, nastavio sa serijom loših partija iz Bundeslige, a trener Mirko Slomka nije pronašao lijek za neefikasnost. Štoviše, i ovaj put je na klupi ostavio Kevina Kuranyija opravdavajući to njegovim lošim igrama u Bundesligi.

Dosadnu utakmicu bez previše prilika dodatno su pokvarili pomoćni suci s nekoliko loših procjena zaleđa, a zbog jedne takve je i poništen pogodak Zlatana Bajramovića u posljednjoj minuti susreta. Deset minuta ranije izravni crveni karton dobio je Mladen Krstajić zbog udaranja Jesusa Navasa laktom u lice. Ostaje nada da će uzvrat u Sevilli donijeti znatno bolji nogomet i uzbudljiviju utakmicu.