Cibona pobijedila, Vojvodina pomogla Zadru

Bernard Jurišić • subota, 01.04.2006.

U pretposljednjem kolu Goodyear lige, Zagreb je poražen na gostovanju u Ljubljani od Union Olimpije 70:75. Zadar u Beogradu protiv FMP-a propustio prigodu ovjeriti vizu za Final Eight regionalne lige, a Cibona je pobijedila Helios...

Zagreb se dobro držao u Ljubljani, imao je prednost sve do posljednje četvrtine, kad su "mravi" pali, a domaćini osigurali pobjedu. Na kraju treće četvrtine Zagrebaši su imali vodstvo 51:47, no zadnji su period igre dobili Ljubljančani 28:19.

Prvo ime Zagreba bio je Nikola Garma s 25 poena (trice je pucao 6/7), njegov stariji brat Joško ubacio je 15 poena. Amerikanac Broyles (4 poena, 8 skokova) ozlijedio je koljeno tijekom treće četvrtine i mogao bi propustiti početak Lige za prvaka.

Vezane vijesti

Zadar je poražen u Beogradu, kod FMP-a 78:84. Za razliku od Zagreba, Zadrani su utakmicu izgubili u prve dvije četvrtine, nakon kojih je FMP imao 12 poena prednosti. U nastavku, Zadrani su pritisnuli domaćine, no nedovoljno da ostvare pobjedu kojom bi se uvrstili na Final Eight ovog natjecanja. Posljednju prigodu imat će u posljednjem kolu, kad dočekuju Hemofarm.

Patterson je bio najefikasniji u momčadi Zadra s 15 poena i 5 skokova, Oliver je ubacio 14, Gečevski je uz 6 poena imao i 10 skokova.

Cibona je gotovo rutinski pobijedila Helios Domžale 92:84, iako su dopustili slovenskoj momčadi da ublaži poraz u posljednjoj četvrtini. Trener Anzulović je dao prigodu svim svojim igračima i svi su se upisali među strijelce. Zbog dovre raspodjele, najbolji su strijelci bili vrlo skromni; Žuža 12 poena i 5 skokova, Rančić i Perinčić po 11 poena.

Od ostalih utakmica, nama najzanimljivija bila je ona između Vojvodine i Geoplin Slovana. Srpsko-crnogorski predstavnik pobjedom 93:84 osigurao je plasman na Final Eight, ali je pomogao i Zadru da u posljednjem kolu sve drži u svojim rukama. Zadranima je za odlazak na završni turnir dovoljno pobijediti Hemofarm, bez obzira što se dogodilo u drugim utakmicama.

Rezultati 25. kola: Union Olimpija - Zagreb 75:70, FMP - Zadar 84:78, Cibona - Helios Domžale 92:84, Široki - Pivovarna Laško 85:87, Hemofarm - Bosna ASA BHT 94:78, Vojvodina - Geoplin Slovan 93:84.