Heliosu slovenski dvoboj

Ivor Krapac • nedjelja, 19.03.2006.

Helios je bio uspješan na gostovanju u Ljubljani u slovenskom ogledu 23. kola Goodyear lige. Momčad iz Domžala je s 85:77 iznenadila Union Olimpiju...

Bio je to ogled suparnika koji su se već oprostili od ozbiljnijih nada u plasman na Final Eight u Sarajevu, a odluka je pala u posljednjoj četvrtini, koju su gosti dobili s visokih 30:13. Nakon 30 minuta igre Union Olimpija je vodila sa 64:55 i činilo se da je na putu do pobjede, no u nastavku se dogodio potpuni raspad...

Vezane vijesti

Helios je do gostujućeg "skalpa" stigao s 23 poena Domena Lorbeka, po 17 poena Muje Tuljkovića i Darija Krejića, te 14 poena i devet skokova Željka Zagorca. Domaćima nije pomoglo 20 poena i deset skokova De Marca Johnsona, ni 18 poena Yotama Halperina. Toni Dijan nije igrao.