Zagreb doveo zvučno pojačanje

Ivor Krapac • srijeda, 22.03.2006.

Nakon ovosezonske osmine finala Lige prvaka i praktički osiguranog novog naslova u hrvatskom prvenstvu, u RK Zagrebu već slažu momčadsku križaljku za iduću sezonu i novi pokušaj u elitnom klupskom kontinentalnom natjecanju. U potrazi za pojačanjima ponovno su se okrenuli inozemstvu, no ovog puta ne prema istoku, već u drugom smjeru...

Iz Francuske nam je stigla vijest da je dvogodišnji ugovor sa Zagrebašima potpisao iskusni Andrej Golić, dugogodišnji član Montpelliera i francuski reprezentativac, koji iza sebe ima 149 utakmica u nacionalnom dresu. 32-godišnji Golić, rođeni Banjalučanin, uglavnom igra na srednjem vanjskom, a iskoristiv je i na lijevom krilu.

Golić je u Montpellieru proveo čak 14 godina, a u tom razdoblju vrhunac je stigao u sezoni 2002./03., kad su Francuzi osvojili Ligu prvaka. U reprezentativnom dresu također ima jedan veliki naslov - bio je u pobjedničkoj momčadi na Svjetskom prvenstvu 2001., koje su Francuzi osvojili pred svojim navijačima.