Ivan i Mario bez polufinala

Branimir Korać • petak, 31.03.2006.

Unatoč porazu u četvrtfinalu ATP turnira Masters serije u Miamiju, Ivan Ljubičić i Mario Ančić mogu reći kako iza sebe imaju uspješan tjedan i u konkurenciji parova. Zaustavljeni su tek u četvrtfinalu i to od vrlo jake kombinacije Hanley/Ullyett...

Četvrti nositelji Australac Paul Hanley i Zimbabveanac Kevin Ullyett imali su više koncentracije od našeg para i upisali su pobjedu 3:6, 7:6(2), 10:7. U prvom setu Ivan i Mario uspjeli su doći do breaka koji im je osigurao i set sa 6:3. S druge strane Hanley i Ullyett imali su četiri prilike za oduzimanje servisa no nisu ih iskoristili. U drugom setu oba para čvrsto drže svoje servise, a u tie-breaku bolji su četvrti nositelji koji sa 7:2 poravnavaju na 1-1. U lutriji trećeg seta bolje se snalaze Hanley i Ullyett i odlaze u polufinale.

Naš par pokazao je kako se može bez problema boriti s vodećim svjetskim parovima, daleko uigranijim parovima, što još jednom ohrabruje uoči dvoboja Davis Cupa s Argentinom.

Slika 1 od 1.

Vezane vijesti

Poznate su finalistice kod tenisačica. Iznenađujuće laganu pobjedu ubilježila je Svetlana Kuznjecova protiv Amelie Mauresmo. Pobjednica Australian Opena uhvatila je tek pet gemova i poražena je s lakih 6:1, 6:4. Ruskinja je igrala puno agresivnije što pokazuju 33 winnera dok je Mauresmo imala 20 manje.

Druga finalistica je Maria Šarapova kojoj je Francuskinja Tatiana Golovin nakon velike borbe predala meč zbog ozljede kod vodstva Šarapove 6:3, 6:7(5), 4:3.

Tenisači su odigrali posljednja dva susreta četvrtfinala. Roger Federer očekivano je svladao Jamesa Blakea sa 7:6, 6:4. Blake je imao malu šansu u prvom setu, ali Federer je set odveo u tie-break i tamo rutinski sa 7:2 došao do vodstva. U drugom setu brzo Švicarac dolazi do prednosti i sa 6:4 završava meč.

Protivnik u polufinalu bit će mu iznenađujuće David Ferrer. Španjolac je svladao Andyja Roddicka sa 6:3, 4:6, 6:4 produbivši krizu Amerikanca. Roddick ove sezone nije na onom visokom nivou na kojem smo ga navikli gledati što pokazuje i ovaj meč. Ferrer je odigrao svoj tipičan meč čekajući greške protivnika. A Roddick je jako puno griješio, napravio je 49 neforsiranih pogrešaka, čak 25 više od Španjolca.

ATP Masters Series Miami, 30.03.2006., četvrtfinale:
Ferrer (Španjolska, 11) - Roddick (SAD, 4) 6:3, 4:6, 6:4, Federer (Švicarska, 1) - Blake (SAD, 9) 7:6(2), 6:4.

ATP Masters Series Miami, 30.03.2006., četvrtfinale parovi:
Bryan/Bryan (SAD, 1) - Erlich/Ram (Izrael, 6) 6:2, 6:4, Hanley/Ullyett (Australija/Zimbabve, 4) - Ančić/Ljubičić (Hrvatska) 3:6, 7:6(2), 10:7.

WTA Miami, 30.03.2006., polufinale:
Svetlana Kuznjecova (Rusija, 12) - Mauresmo (Francuska, 1) 6:1, 6:4, Šarapova (Rusija, 4) - Golovin (Rusija, 22) 6:3, 6:7(5), 4:3, predaja Golovin.

WTA Miami, 30.03.2006., polufinale parovi:
Raymond/Stosur (SAD/Australija, 1) - Daniilidou/Medina (Grčka/Španjolska) 6:3, 4:6, 7:6(3), Asagoe/Srebotnik (Japan/Slovenija, 8) - Ivanović/Mirza (SiCG/Indija, WC) 7:5, 6:0.

Juniorski turnir, 30.03.2006., polufinale:
Sanja Ančić (Hrvatska, 1) - Sabine Lisicki (Njemačka, 4) 6:3, 6:3, Lauren Albanese (SAD) - Tamira Paszek (Austrija, 2) 7:6(4), 6:2.