Reprezentacija "do 19" izgubila šanse za EP

Tomislav Pacak • petak, 19.05.2006.

Reprezentacija Hrvatske do 19 godina izgubila je sve nade u odlazak na Europsko prvenstvo nakon što je protiv Portugala izgubila s 2:1 u Velikoj Gorici. Mladi "kockasti", koje vodi Ivica Grnja, više nemaju ni teoretske šanse za plasman na europsku smotru...

Hrvatska je odigrala slabo protiv vršnjaka iz Portugala koji je zasluženo slavio s 2:1. Istina, "kockasti" su uspjeli povesti nakon pogotka Anasa Sharbinija s bijele točke u 20. minuti (srušen Kalinić), no Portugalci su bili puno bolji, kvalitetnije su kombinirali i zasluženo su preokrenuli rezultat.

U 38. minuti s bijele točke izjednačio je Gama, a odlični Barbosa u 64. minuti krasnim udarcem para mrežu Karduma i donosi Portugalu pobjedu. Ostaju pitanja za izbornika Grnju zašto se Hrvatska igra svodila na ispucavanja prema Kaliniću, dok su Portugalci igrali puno brži nogomet po zemlji.

Hrvatska je igrala u sastavu: Kardum - Lovren, Prahić, Božić - Sivonjić (od 46. Pranjić), Brčić, Špehar (od 83. Ljubičić), Sharbini, Strinić, Kalinić, Makarin (od 46. Nikšić).