Vodeni sportovi

"Žapci" zadržali prvo mjesto i povećali prednost

Ivan Stipčić • srijeda, 08.03.2006.

U derbiju drugog kola Superlige, vaterpolisti Mladosti svladali su Jug na svom bazenu rezultatom 9:7. To je bio njihov četvrti ovosezonski dvoboj i treća pobjeda Zagrepčana, uz jedan remi. Tako "žapci" polako "naplaćuju" stare dugove iz prošlih nekoliko sezona, kada su bili redovite "mušterije" Dubrovčana...

Zagreb, 08.03.2006.- Plivalište uza Savu, gledatelja 1500
Suci: Štampalija (Šibenik), Periš (Split)

Mladost: Pavić (9 obrana), Vranješ, Kobešćak (k) 1, Jelača 1, Paškvalin, Oreb, Milaković, Đogaš 2, Primorac 2, Rogin, Pavlović 1, Burić 2, Perčinić, Brlečić
Trener: Ozren Bonačić
Jug CO: Volarević (8 obrana), Komadina, Bošković 2 (1), Računica, Kržić, Smodlaka, Marković, Bušlje, Karač 1, Dobud 2, Drobac, Fatović (k) 1, Car, Joković 1
Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Mladost 7/14 (50 %), Jug CO 4/11
Treće isključenje: Jelača (Mladost, 25. min.), Bošković (Jug CO, 30. min.)
Peterci: Mladost -, Jug CO 1 (1)
Četvrtine: 3:2, 2:2, 3:1, 1:2

Slika 1 od 2.

Mladostaši su sjajno ušli u utakmicu, nakon početne četiri minute bez golova, u slijedeće dvije zatresli su Jugovu mrežu tri puta. Ipak, tada se bude i gosti te do kraja prve četvrtine uspijevaju minimalizirati zaostatak na 3:2. U drugoj se igralo vrlo izjednačeno, "gospari" su uspjeli izjednačiti na 4:4 golom Dobuda, ali to je ujedno bio i zadnji put kada su bili u egalu. Mladost se novom serijom od tri uzastopna gola odlijepila, najprije na 7:4, a potom i 8:5 - to je bio rezultat s kojim se ušlo u posljednju četvrtinu. Jug je "nabrzaka" utrpao dva "komada", Karač s igračem više, a potom Bošković iz kontre, i domaćin je sedam minuta prije kraja vodio samo s pogotkom prednosti. Tu prednost već u slijedećem je napadu, s igračem više, povećao igrač utakmice, Damir Burić. To je ujedno bio i posljednji gol susreta, zadnjih šest minuta mreže su mirovale.

Na kraju je posve zasluženo pobijedila Mladost, koja je odigrala bolje u obrani, a mogla je pobijediti i s većom razlikom, s obzirom da je imala veći broj promašenih "zicera", među kojima se posebno ističe onaj Tea Đogaša, kada je u kontri doplivao pred Volarevića sam poput duha i pogodio prečku. Okvir vratiju večeras nije bio naklon "žapcima", budući da su čak četiri puta uzdrmali stativu ili prečku (Primorac dva puta, Oreb dva puta...). S druge strane, zapamtili smo promašaj Dobuda iz neposredne blizine u trenucima dok se lomila utakmica, odnosno sjajnu obranu Josipa Pavića.

Slika 2 od 3.

Napomenimo i da je Mladost nastupila bez ozlijeđenog Nikole Frankovića, dok je Mile Smodlaka igrao za Jug, ali očito nedovoljno zaliječena ozljeda leđa i ramena onemogućila ga je da pokaže koliko doista može, nije to bio onaj stari Mile. Zanimljivo je bilo i na tribinama, koje su bile gotovo popunjene, a Dubrovčani su ponovno imali glasnu podršku svojih vjernih navijača.

Mladost se ovom pobjedom "izolirala" na prvom mjestu, sada bježi Jugu velika tri boda.

Damir Burić, Mladost: "Odigrali smo vrlo dobru obranu, tu je bio ključ, zahvaljujući obrani smo stekli kapitalnu prednost. Jedini segment igre koji nije bio na razini je napad s igračem više, tu smo odigrali lošije."