NBA: Jerry Sloan: "Razočaran sam"

Bojan Poturica, Hrvoje Rafaelić • ponedjeljak, 17.04.2006.

Utah Jazzeri ostali su bez doigravanja koje su sinoćnjim pobjedama i teoretski osigurali LA Lakersi, Washington Wizardsi i Sacramento Kingsi. Zoran Planinić odigrao je vrlo dobru utakmicu u pobjedi Netsa....

Branič Chicago Bullsa Loul Deng odigrao je fenomenalnu utakmicu postigavši 26 koševa i 6 skokova u pobjedi svoje momčadi protiv Miami Heata.. Noć kada je navršio 21 godinu nije mogla bolje završiti. Osim 11. pobjede u zadnjih 13 susreta, Chicago je stigao na korak do doigravanja. Ben Gordon i Andres Nocini dodali su po 18 koševa svaki u pobjedi domaćina. Kirk Hinrich ubacio je 17 koševa te dodao osam asistenica svom učinku. Kod gostiju najbolji pojedinac bio je Antoine Walker sa 22 koša. All-Star branič Dwayne Wade ubacio je samo osam koševa za Miami te je skoro cijelo drugo poluvrijeme proveo na klupi. Dvoboj ova dva kluba moguć je i u prvoj rundi doigravanja jer Miami trenutno drži drugu poziciju na Istoku dok Chicago trenutno dijeli šestu sa Indianom i Milwaukeejem.

Klupa je odradila odličan posao u pobjedi Netsa protiv Celticsa. Nenad Krstić ubacio je 18 koševa dok je naš Zoran Planinić ubacio 13 koševa, jedanest od toga u posljednjoj četvrtini. Lawrence Frank, trener Netsa bio je oduševljen ovom pobjedom: "Željeli smo pobjediti iako smo osigurali naslov u Atlantskoj diviziji. Dečki su jednostavno željni pobjeda.". Planinić i Jacques Vaughn bili su ključni ljudi u pobjedi. Obojica su briljirali u posljednjoj četvrtini. Iz prve petorke, dobru utakmicu je odigrao Jefferson završivši na 15 koševa.

U utakmici koja je Dallas ostavila u igri za prvo mjesto na Zapadu, Dirk Nowitzki i društvo svladali su Utah Jazz i tako im zatvorili vrata doigravanja. Njemac je postigao 22 koša i dodao osam skokova. Odličnu večer imao je Jerry Stackhouse koji je u 26 minuta provedenih na parketu dao 20 koševa. Kod gostiju na visini zadatka su bili samo Okur sa 17 koševa te Carlos Boozer sa 21 košem i 11 skokova. Nakon utakmice trener Jazza Jerry Sloan bio je jako razočaran: "Nisam siguran da u momčadi imam dovoljno igrača koji su gladni pobjeda. Pogotovo sada kada smo se borili za doigravanje. Za takve pobjede treba biti snažan. Ja preuzimam odgovornost jer im nisam ugradio tu želju za pobjedama. Razočaran sam."

U utakmici kojoj su se susreli najvjerojatniji protivnici u prvoj rundi doigravanja, Lakersi su pregazili Sunse 109:89. Phoenix je ponovno odmarao Stevea Nasha i Raju Bella. Lakersi imaju omjer 44-37, dok su Kingsi na 43-38. Pobjeda Lakersa nad Hornetsima ili poraz Kingsa od Sonicsa u posljednjem susretu sezone osigurat će Lakersima sedmo mjesto na Zapadu. Kobe Bryant je postigao 43 koša uz osam skokova, pet asistencija i tri ukradene lopte, a ponovno je vrlo dobar bio Lamar Odom (14 koševa, 11 skokova, 7 asistencija). Shawn Marion (29 koševa, 7 skokova) i Boris Diaw (11 koševa, 12 asistencija, 10 skokova) su predvodili goste.

Sacramento je osmi put zaredom osigurao doigravanje. Mike Bibby postigao je 23 koša u pobjedi protiv New Orleansa. Vrlo dobru all-round večer imao je i Ron Artest (13 koševa, 6 asistencija, 6 skokova). Kod gostiju samo su trojica igrača imali učinak veći od deset koševa. Chris Paul je postigao 12 koševa i imao sedam asistencija, David West deset koševa i Marc Jackson deset koševa u novom porazu gostiju.

Ray Allen i Nick Collison sami su sredili Clipperse. Prvi je ubacio 21 koš, imao sedam skokova i šest asistencija, dok je drugi ubacio 19 koševa ušavši sa klupe i u igri provevši svega 25 minuta. Kod Clippersa dobru večer je imao Elton Brand sa 22 postignuta koša i sedam skokova.