Repeša darivao Vujčića

Bernard Jurišić • četvrtak, 30.03.2006.

Posljednje pitanje, posljednjeg dana drugog kruga Eurolige, dobilo je svoj odgovor. Climamio Jasmina Repeše i Dalibora Bagarića pobijedio je Tomasov Real, što je Vujčićevom Maccabiju pomoglo da izbjegne Barcelonu u četvrtfinalnoj seriji. No, nisu sve vijesti u vezi Vujčića i Maccabija dobre...

Slika 2 od 3.

Slično kao i na kraju prvog kruga, kad je Maccabiju koloplet drugih rezultata pomogao da se neočekivano popne na prvo mjesto, prvacima Europe poklopile su se zvijezde i na kraju drugog kruga. Climamio je u utakmici koja mu ništa nije značila osim sportskog prestiža, pobijedio Real 66:61 i skinuo ga s prve pozicije skupine E.

U tvrdoj utakmici, s malo poena, čvrstim obranama, ali i prilično nervoznim napadom, posebno madridskim, momčad Jasmina Repeše, iako bez prvog braniča Bečiroviča, ostvarila je drugu pobjedu u drugom krugu. Mancineli je ubacio 12 poena za pobjednike, Watson je uz 7 poena imao i 8 skokova, Bagarić je za 20 minuta ostvario 8 poena i 4 skoka. Na drugoj strani, Reyes je imao 11 poena i 7 skokova, Tomas je i dalje na listi ozlijeđenih.

Na drugom kraju Europe, Maccabi je obavio svoj dio posla protiv Ülkera u Istanbulu. Uvjerljivom pobjedom 88:66 domogao se prvog mjesta i umjesto Barcelone bez prednosti domaćeg terena, u četvrtfinalu će biti favorit protiv Olympiacosa.

Ipak, uz dobar rasplet zadnjeg kola, trenera i navijače Maccabija zabrinulo je ukočenje leđa Nikole Vujčića već u petoj minuti susreta. Dotad je naš kapetan ubilježio 3 poena, 4 skoka i jednu asistenciju, no ostali dio utakmice proveo je u svlačionici. Sutra će se znati hoće li biti spreman za četvrtfinalne okršaje protiv Žižića i društva.

Slika 1 od 2.

Maccabiju su za uvjerljivu pobjedu u Istanbulu bila dovoljna trojica. Baston je ubacio 25 poena, uz 7 skokova, Parker i Shason su imali po 14 poena. Kod Ülkera najbolji je bio Turkcan s 13 poena i 8 skokova, Drago Pašalić je 8 minuta na parketu ubacio 1 poen, uz 2 skoka.

U skupini D igrale su se "trening-utakmice", jer su pozicije podijeljene još prošlog tjedna. U obje utakmice zadnjeg kola slavili su gosti.

Unicaja je na oproštaju s Europom nanijela prvi poraz Barceloni u drugom krugu, slavivši 73:60, uz 27 poena Browna. Sandro Nicević je za 21 minutu ubacio 4 poena, uz 2 skoka.

Olympiacos je pregazio Žalgiris u Kaunasu 99:72 i ostavio litavsku momčad bez pobjede u Top 16. Grke je predvodio Chatzis s 21 poenom, Andrija Žižić je za 18 minuta imao vrlo dobre brojke: 13 poena i 4 skoka.

Četvrtfinala su na rasporedu 4. i 6. travnja, eventualna majstorica odigrat će se 12. ili 13. travnja. Parovi četvrtfinala su: