Mladi Hrvati "oteli" bod Makedoncima

Zoran Zdelar • četvrtak, 18.05.2006.

Mlada hrvatska reprezentacija uzrasta do 19 godina, koju vodi Ivan Grnja, nije uspjela ubilježiti sva tri boda u prvom susretu u svojoj grupi. U Samoboru su protiv Makedonije odigrali tek 2:2…

Kao što je već pratiteljima mlađih nogometnih reprezentacija poznato, ovih dana se u Hrvatskoj odigravaju susreti grupe 5 kvalifikacija za Europsko prvenstvo U19. Hrvati su jučer se u prvoj utakmici na terenu u Samoboru suprotstavili reprezentaciji Makedonije pred 1.000 gledatelja. Iako se očekivala pobjeda domaćina, Makedonci su iskoristili početnu zbunjenost mladih Hrvata te su već u 5. minuti poveli pogotkom Georgijevskog. Taj rani pogodak nije bio dovoljno upozorenje za našu obranu te im u 26. minuti stiže nova kazna. Ovog puta Zlatkovski je iskoristio ponuđenu priliku za povećanje vodstva na 0:2.

Ivica Grnja je očito tijekom poluvremenu protresao malo svoju momčad te su počeli djelovati sve uvjerljivije i bolje. U 62. minuti 18-godišnji Nikola Kalinić, inače član Hajduka, postiže pogodak za smanjenje zaostatka. Ipak, u 77. minuti nova nevolja za buduće članove A reprezentacije. Nizozemski sudac Blom pokazuje Džidiću drugi žuti karton te ga isključuje iz igre. Pokazalo se da je to isključenje samo trgnulo našu momčad. Dvije minute kasnije dolazi do izjednačenja zahvaljujući Sivonjiću, koji je u igru ušao naknadno. Makedonija je tijekom većeg dijela susreta ostavljala bolji dojam i mogu žaliti što su s igračem više primili izjednačujući pogodak.

U drugom susretu koji je igran u Velikoj Gorici, Izrael je porazio Portugal minimalnim rezultatom, a taj jedini pogodak postigao je Mancherov u 7. minuti.

Kvalifikacije se nastavljaju u četvrtak u Velikoj Gorici, gdje će se u 17 sati sučeliti Portugal i Hrvatska, a u Zaprešiću snage će u isto vrijeme odmjeriti Izrael i Makedonija.