Vodeni sportovi

Španjolci pokazali zube

Hrvoje Vuković • subota, 08.07.2006.

U posljednjoj utakmici drugog kruga kvalifikacija u Šibeniku, Hrvatska je malo pokvarila dojam izgubivši od Španjolaca s 13:12, no unatoč porazu, naši će vaterpolisti putovati na polufinale Svjetske lige...

U "bezbolnom" porazu od Španjolske izbornik odlučio je isprobati sve raspoložive igrače, pa stoga niti ne treba čuditi konačan rezultat. Polufinale je bilo osigurano već prvom pobjedom nad Rusijom, a ovaj je susret iskorišten za isprobavanje različitih taktika i rezultat je bio u drugom planu.

Naši su bolje krenuli i ubrzo dolazimo do prednosti od dva gola pogocima Kunca i Vranješa s igračem više. Španjolci uzvraćaju preko Garcije, da bi potom Dobud povisio na 3:1. Ipak, tada se budi španjolski gorostas Perez i s dva "komada" izjednačuje na 3:3, a s tim se rezultatom otišlo i na predah.

U drugoj četvrtini Šetka pogađa za novu prednost Hrvatske, Martin vraća u egal, a Andro Bušlje diže na 5:4 za nas. Tada slijedi krizno razdoblje barakuda u kojem Martin, Valles i Molina preokreću rezultat i dolaze do prednosti 7:5. Ipak, Miho Bošković razornim je udarcem smanjio na 7:6, da bi početkom treće dionice Teo Đogaš s dva pogotka vratio prednost na našu stranu.

Španjolci dolaze na 8:8 nakon pogotka Perronea iz kontre, a novih dva razlike za Hrvatsku donose Šetka i Dobud. Perez dovodi goste do minimalnog zaostatka svojim trećim golom i drži utakmicu potpuno otvorenom. Posljednjih osam minuta Španjolska otvara odlično i s dva pogotka Moline i jednim Garcije dolazi nadomak pobjede. Nadu našima vraća Bošković novim golom, ali ubrzo na semaforu svijetli 13:11 i postaje jasno kako ćemo ostati bez pobjede u zadnjem susretu. Bošković je iz peterca uspio smanjiti na 13:12, ali poraz nismo uspjeli izbjeći.