CSKA na Final Four, ostali na - majstorice

Bernard Jurišić • petak, 07.04.2006.

U drugim utakmicama četvrtfinala Eurolige, samo je moskovski CSKA iz dvokoraka osigurao plasman na Final Four, koji će se od 28. do 30. travnja igrati u Pragu. Ostala tri četvrtfinalna para odlučujuće utakmice za odlazak na završni turnir igrat će narednog četvrtka...

Slika 1 od 2.

CSKA je prvi klub koji je osigurao nastup na Final Fouru. Pobjedom u Istanbulu kod Efes Pilsena 75:71, Moskovljani su osigurali mirnih dvadesetak dana priprema za pohod na tron, koji im je godinama izmicao pod vodstvom Dušana Ivkovića.

Ruski klub dobro je odigrao prvu i posljednju četvrtinu, što je bilo dovoljno za pobjedu. U zadnji period ušlo se izjednačeno, a serija CSKA početkom četvrte četvrtine donijela im je ugodnu prednost 68:58, koju su sačuvali do kraja. Prvo ime susreta je Trajan Langdon s 24 poena, u turskoj momčadi našem tandemu nitko se nije priključio. Marko Popović je za 18 minuta ubacio 13 poena, Nikša Prkačin je uz 15 poena imao i 7 skokova.

Maccabi će se za Prag s Olympiacosom boriti u majstorici u Tel Avivu. Nikola Vujčić platio je danak nezaliječnim leđima i naporima u briljantnoj predstavi u utorak i u porazu Maccabija 70:76 sudjelovao je sa samo 2 poena i 3 skoka, bez ubačaja iz igre. Grčki klub odradio je "domaći zadatak", odsjekli su Vujčića od ostatka momčadi, što je bila dobitna kombinacija Olympiacosa.

Slika 2 od 3.

Snažni "Baby Shaq" Schortsanitis predvodio je svoju momčad sa 17 poena i 4 skoka, Andrija Žižić je za 14 minuta imao 6 ubačaja i 3 skoka. Kod Maccabija, Solomon je postigao 23 poena, ali i promašio ključni šut kod 69:66 za domaćine, Parker je uz 17 poena imao 10 skokova.

Tau Ceramica je u uzbudljivoj završnici došla do pobjede protiv Panathinaikosa 85:79, osiguravši majstoricu u Ateni. Utakmica je bila "tijesna" svih 40 minuta, a u posljednjim minutama domaćini su bili čvršćih živaca i zasluženo slavili. Momčad Velimira Perasovića predvodila je visoka trojka Scola (20 poena, 6 skokova), Hansen (21 poen, 4 skoka), Splitter (17 poena, 4 skoka), a Roko Ukić opet je dobio "mrvice" i nije igrao završnicu. Za desetak minuta u igri ostao je bez poena, uz po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Kod poraženih, prvo ime bio je Spanoulis s 20 poena i 3 asistencije.

I Real je uspio izboriti majstoricu. Iako je "kraljevski klub" gubio većim dijelom susreta, furioznom posljednjom četvrtinom došli su do pobjede 84:78 i vratili odluku u Barcelonu. U Realu je odskakala trojka Hamilton (22 poena, 7 skokova), Hervelle (20 poena, 5 skokova), Bullock (18 poena), kod Barce je najraspoloženiji bio Navarro s 21 ubačajem.

Majstorice se u Tel Avivu, Barceloni i Ateni igraju narednog četvrtka. Pobjednik ogleda Barcelona - Real igrat će u polufinalu Final Foura protiv CSKA, dok će drugi polufinalni par činiti pobjednici majstorica Maccabi - Olympiacos i Panathinaikos - Tau Ceramica.