Ostali sportovi

Čuvajte se, stižu Brazilke!

Dario Dodić • ponedjeljak, 15.05.2006.

Ženskim turnirom u Modeni otvorena je nova sezona Swatch FIVB World Toura. Krema ženske odbojke na pijesku okupila se u Italiji, no mjesta na najvišoj stepenici podija bilo je samo za dvije. Slavile su Brazilke Larissa i Juliana...

Sjajnim finalom između dva trenutno najbolja svjetska para u ženskoj kategoriji završen je prvi turnir 15. po redu sezone Svjetske serije za žene. Druge nositeljice, Brazilke Juliana Felisberta Silva i Larrisa Franca porazile su prve nositeljice i aktualne svjetske prvakinje i olimpijske pobjednice, Amerikanke Misty May-Treanor i Kerri Walsh s 2-0 u setovima (21-19, 27-25).

Preko 3.500 ljudi uživalo je u odlična dva seta u kojima su nešto bolju igru prikazale brazilske igračice. U osmom međusobnom susretu Juliana i Larissa osvetile su se za poraz u finalu Berlina i završnici prošle sezone u Cape Townu. "Ova pobjeda je za naše majke. Radile smo iznimno naporno kako bismo pobijedile Misty i Kerri da bismo postale najbolji par na svijetu uoči Olimpijskih igara u Pekingu. One su jako talentiran par, no naši su potezi presudili meč. Igramo gotovo savršeno, no još uvijek ima mjesta za napredak", izjavila je 22-godišnja Juliana.

Pobjednice će podijeliti dobitak od 32.000 dolara, dok je Amerikankama za osvojeno drugo mjesto pripalo 10.000 "zelembaća" manje. Treće mjesto na turniru osvojila je kineska kombinacija Wang Jie/Tian Jia koja je s 15-21, 21-18 i 15-11 porazila drugi američki par Rachel Wacholder/Elaine Youngs. Kineskinjama je pripalo 16.000 dolara, dok su Amerikanke za četvrto mjesto osvojile 12.000 dolara. Djevojke će u nastavak Toura krenuti preko Šangaja od 23. do 28. svibnja, gdje će u isto vrijeme u novu sezonu krenuti i muškarci.