Baselovi Hrvati usporili Modre

Dario Dodić • utorak, 04.07.2006.

U prvom prijateljskom susretu švicarskog dijela priprema nogometaši Dinama prokockali su uvjerljivo vodstvo u dvoboju sa švicarskim doprvakom Baselom. U mjestu Solothurnu Modrima je presudio hrvatski dvojac...

Dinamo u švicarskom Chermyju odrađuje pripreme za novu sezonu, a modro vodstvo isplaniralo je nekoliko jakih susreta. Prvi protivnik u rokovniku trenera Josipa Kužea bio je švicarski Basel koji je nastupio bez reprezentativnih igrača. Ipak i bez njih Basel je jaka momčad, što su pokazali na terenu. Dok su igrali u najjačem sastavu Dinamovi su igrači dominirali na terenu i zasluženo došli do vodstva u prvom dijelu.

Prvo je mrežu Basela zatresao Davor Vugrinec u 33. minuti iz slobodnog udarca, dok se za drugi pogodak pobrinuo Eduardo da Silva šest minuta kasnije. Brazilac s hrvatskom putovnicom izborio je jedanaesterac koji je sam pretvorio u 2:0 za Dinamo.

Modri nažalost nisu izdržali do kraja - Kuže je na teren ubacio praktički cijeli drugi sastav, pa je mladi i iznimno talentirani hrvatski napadač Ivan Rakitić smanjio zaostatak Basela na 1:2, dok se za konačnih 2:2 pobrinuo još jedan Hrvat - Mladen Petrić duboko u sudačkoj nadoknadi donio je remi švicarskoj momčadi.

U sljedećem dvoboju Dinamo će odmjeriti snage s francuskim Auxerreom koji je prije nekoliko dana s 2:0 poražen upravo od strane Basela.

Basel - Dinamo 2:2 (0:2).