Red Bull i bez Kovača bolji od Rijeke

Dario Dodić • četvrtak, 06.07.2006.

Nogometaši Rijeke poraženi su u pripremnom susretu od strane Red Bull Salzburga u pripremnom kampu u austrijskom Stegersbachu. Austrijski je klub igrao u prilično jakom sastavu, iako bez Nike Kovača, kojeg je trener Giovanni Trapattoni odlučio odmoriti kako bi do kraja zaliječio ozljedu...

Rijeka je u glavnu test-utakmicu prije sraza s Omonijom ušla prilično čvrsto, s namjerom da porazi bogati klub i s pozitivnim razmišljanjem uđe u završne pripreme za važan ogled s ciparskim predstavnikom u Kupu Uefe. Već u četvrtoj minuti do vodstva je došao Red Bull - pogodak je postigao Bodnar, nakon što je prešao dvojicu riječkih defanzivaca.

Po jednu veliku priliku propustili su Riječani i Austrijanci u prvome dijelu, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Salzburga. Na poluvremenu je u igru ušao najbolji austrijski igrač, Andreas Ivanschitz, koji je u 50. minuti udvostručio vodstvo Austrijanaca nakon asistencije Bodnara. Inače, samo nekoliko minuta prije toga Bodnar je umalo donio izjednačenje Rijeci kada je u defanzivnoj situaciji gotovo zatresao svoju mrežu.

Ipak, Goran Rubil se pobrinuo da i vratar Salzburga barem jednom pokupi loptu iz vlastite mreže. Rubil je preciznim udarcem s otprilike 18 metara matirao Tima Ochsa i postavio konačnih 2:1.

Red Bull Salzburg - Rijeka 2:1 (1:0)