Vodeni sportovi

Veliki tjedan "gospara"

Ivan Stipčić • subota, 22.04.2006.

Nakon što su se prije tri dana, svladavši Partizan, plasirali na Final Four Eurolige, vaterpolisti dubrovačkog Juga ostvarili su još jednu važnu pobjedu. Večeras su u prvoj utakmici finala Prvenstva Hrvatske bili bolji od zagrebačke Mladosti na Plivalištu uza Savu rezultatom 9:7. "Žapci" su tako ispustili prednost domaćeg terena koju su zaslužili zahvaljujući osvojenom prvom mjestu uoči doigravanja.

Zagreb, 22.04.2006.- Plivalište uza Savu, gledatelja 1500
Suci: Štampalija (Šibenik), Periš (Split)
Mladost: Pavić (8 obrana), Vranješ, Kobešćak (k) 2, Jelača 1, Paškvalin, Oreb, Milaković, Đogaš 3 (1), Primorac, Rogin, Pavlović, Burić 1, Perčinić, Brlečić
Trener: Ozren Bonačić
Jug CO: Volarević (12 obrana), Komadina 1, Bošković 3 (1), Računica, Kržić, Smodlaka, Marković, Bušlje, Karač 2, Dobud 1, Drobac, Fatović (k) 2, Car, Joković
Trener: Emil Nikolić
Igrač više: Mladost 3/9 (33 %), Jug CO 6/8 (75 %)
Peterci: Mladost 1 (1), Jug CO 1 (1)
Četvrtine: 1:3, 4:2, 2:3, 0:1

Gosti su odlično otvorili utakmicu, početkom druge četvrtine imali su gotovo nevjerojatnih 5:1, no tad su stali. Mladostaši kao da su se tek tada "probudili", pa su zaostatak uspjeli anulirati već do poluvremena, postigavši četiri pogotka zaredom. Ipak, niti tu nije bio kraj seriji domaćina, u 18. minuti su i poveli (6:5). Na kraju će se pokazati, bilo je to njihovo prvo i posljednje vodstvo na utakmici.

Do kraja, u narednih 14 minuta uspjeli su postići tek jedan gol, pa su Dubrovčani, kad se sve zbroji, posve zasluženo slavili. Od pojedinaca, s Jugove strane moramo istaknuti vratara Gorana Volarevića (12 obrana), te uobičajeno raspucanog Mihu Boškoviča i iskusnog kapetana Elvisa Fatovića, dok su kod domaćina raspoloženiji od ostalih bili Teo Đogaš i Vjekoslav Kobešćak.

Jug je tako stekao početnu prednost, ali nema sumnje da će Prvenstvo do kraja biti neizvjesno - prisjetimo se samo prošlogodišnjeg finala ovih dviju momčadi, kada je Mladost pobjeđivala u Gružu, a Jug na Savi. Druga utakmica igra se 29.04. u Dubrovniku, a prvak će biti momčad koja prva stigne do tri pobjede.