Cibona nadomak jedinice

Branimir Korać, Bruno Blumenschein • nedjelja, 07.05.2006.

Pobjedom nad Zagrebom u posljednjem susretu zaostalog sedmog kola A-1 Lige za prvaka Cibona je došla nadomak osvajanja pozicije broj jedan uoči doigravanja. "Cibosi" su u Trnskom slavili bez ikakvih problema 87:77...

Zagreb je bio u utakmici tek prvih desetak minuta. Nakon što je vodio na kraju prve četvrtine, Cibona u drugih deset minuta igra puno ozbiljnije i preuzima kontrolu igre i vrlo brzo stvara prednost. Razlog za takav scenarij je u Ciboninom organizatoru igre.

Kako je i sam trener Dražen Anzulović istaknuo: "Penn je odigrao anemičnu utakmicu, tako da je na početku cijela momčad bila bez ritma.". Penna i Rančića su zamijenili Davor Kus i Talik Brown, a Cibona je još jednom bolje zaigrala s postavom u kojoj su dva playmakera. Kus je do kraja utakmice bio najbolji igrač "gostiju" sa 22 poena (4/6 trice), a mrave su predvodili Ante Tomić i Nikola Garma (tri trice u dvije minute) sa po 15 ubačaja.

Pogotovo je kvalitetno odigrao Tomić u posljednjih 10 minuta kada je ubacio 13 od svojih 15 koševa. Pokazao je da u posljednje vrijeme igra u jako dobroj formi i da sve češći posjeti NBA skauta Trnskom nisu bez razloga. Kod Cibone je uz Kusa dobro odigrao Brown, a pohvalio ga je i trener Anzulović.

Cibona je imala najveću prednost od plus 23 (34:57, 25. minuta), a samo zbog opuštanja u završnici Zagreb je ubilježio podnošljiv poraz. Trener domaćina Zdravko Radulović je u vezi toga rekao: "U posljednoj četvrtini smo odigrali dobro i smanjili razliku kada smo zaigrali s četiri mala.". Dvije i pol minute prije kraja je Zagreb došao na devet poena razlike, ali Rančić pogađa tricu kako bi otklonio svaku sumnju u Ciboninu pobjedu.

Zagrebu slijedi gostovanje u Dubrovniku što bi mogla biti i ključna utakmica za četvrtu poziciju. "Ako baš moramo, nazvao bih tu utakmicu ključnom, ali za nas je svaka ključna. Bit će teško, a posebno smo hendikepirani neigranjem Broylesa jer s njim imamo jači pritisak u obrani.", izjavio je Radulović. Cibona putuje u Slavonski Brod, koji unatoč lošem plasmanu neće biti lagano gostovanje.