Zagreb preživio Dubrovnik, Zadranima drugo mjesto

Branimir Korać • srijeda, 10.05.2006.

Košarkaši Zagreba upisali su pobjedu na gostovanju kod Dubrovnika i tako ostali u igri za četvrtu poziciju u Ligi za prvaka, poziciju koja vodi u Goodyear ligu. Cibona je u Slavonskom Brodu svladala Svjetlost i upisala i devetu pobjedu. U derbiju devetog kola Zadar je u Jazinama bio bolji od Splita i tako ih preskočio na drugoj poziciji...

Zagreb je lakše od očekivanja svladao na gostovanju Dubrovnik s uvjerljivih 93:72. Već u prvih deset minuta Zagreb je došao do visoke prednosti koju nije ispuštao do kraja susreta. Nakon prve četvrtine Zagreb je imao 30:15, a na poluvremenu je već bilo plus 21. Kod Zagreba najistaknutiji bili su Mance s 24 poena i Zadravec s 22 poena i devet skokova. Kod domaćina Žorić 21 poen i 12 skokova i Kralj 11 poena.

Cibona je u Slavonskom Brodu prespavala prvo poluvrijeme koje je domaćin dobio s poenom razlike. U drugom dijelu budi se Scoonie Penn i Zagrepčani ipak odlaze do devete pobjede u isto toliko odigranih utakmica. Scoonie je utakmicu završio s 25 poena, a Davor Kus dodao je 17. Kod Brođana povratnik nakon ozljede Hrv oje Kovačević ubacio je 17 poena dok je Darko Pezer dodao 13 poena.

Vezane vijesti

U derbiju kola Zadar je u Jazinama ugostio Split CO i slavio 84:68. Plus 16 Zadrana znači da i dobivaju u ovom trenutku borbu sa Splićanima oko druge pozicije obzirom da je Split u međusobnom dvoboju bio bolji s 15 poena viška. Susret je odlučen početkom drugog poluvremena kada je Zadar napravio veliku seriju i pobjegao na gotovo 30 poena prednosti. U završnici Split uspijeva tek smanjiti, ali opet ne dovoljno da zadrže prednost iz splitskog dvoboja. Prva imena kod Zadra bili su Josip Sesar s 15 poena te Frano Čolak i Juby Johnson s po 14. Kod Splita Mateo Kedžo 19 poena i Domagoj Vidaković 11.

Cedevita je teškom mukom izborila pobjedu nad Borikom 73:71 i tako ostala u igri za četvrto mjesto koje vodi u Goodyear ligu. Nakon pobjede Cedevite situacija oko četvrte pozicije dodatno se zakomplicirala tako da su praktički još uvijek svi u igri za Goodyear ligu. Susret Cedevite i Borika bio je potpuno izjednačen svih 40 minuta, a u završnici su ipak sretniji bili Zagrepčani. Predvodili su ih Primorac s 31 i Krasić s 18 poena, a kod Borika istakli su se Dundov s 19 i Stipčević sa 16 poena.

A-1 Liga za prvaka, 10.05.2006., deveto kolo:
Dubrovnik - Zagreb 72:93, Svjetlost Brod - Cibona 75:85, Zadar - Split CO 84:68, Cedevita - Borik 73:71.