Šibenčani u stilu prvaka

Branimir Korać • ponedjeljak, 15.05.2006.

Prvaci južne skupine Druge HNL, nogometaši Šibenika od Druge lige su se oprostili visokom pobjedom nad Imotskim 5:1. S druge strane prvaci sjeverne skupine, Belišće, poraženi su na svom travnjaku od Koprivnice 2:0...

Šibenčani peticom u Prvu ligu

Šibenik je u posljednjem drugoligaškom susretu s uvjerljivih 5:1 svladao Imotski. Na Šubićevcu je domaćin već u prvih 45 minuta riješio pitanje pobjednika povevši 3:0 s dva pogotka Božića i jednim Guća. U drugom dijelu Gudelj i Schildenfeld podižu na 5:0, a u sudačkoj nadoknadi Grubišić smanjuje na konačnih 5:1.

Croatia iz Sesveta je u Ivanić Gradu svladala Naftaš s lakih 3:1. U 11 minuta igre Sesvećani su izborili pobjedu i to od 40. do 51. minute s dva pogotka Popovića i jednim Štefančića. Petnaest minuta prije kraja susreta Menzil je postavio konačnih 1:3.

Pomorac je u Žuknici s lakoćom izašao na kraj s Novaljom. Lakih 5:0 za momčad Nenada Gračana koja se u lijepom svjetlu oprostila od domaćih navijača. Rukavina, Jerić, Deranja, Švrljuga i Petrović bili su strijelci za domaćina.

U Ligi za ostanak Zadar je svladao Solin 3:1. Terkeš i Šolić pogocima u četvrtoj i 18. minuti brzo su doveli Zadrane u vodstvo, a Flavio u 32. minuti smanjuje na 2:1. Tri minute prije kraja prvog dijela Vuković podiže na 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Glavina u 87. minuti. U sudačkoj nadoknadi Flavio je zaradio crveni karton zbog profesionalnog prekršaja.

Hrvatski Dragovoljac se lako obračunao s mladićima Segeste slavivši 4:1. Švađumović je već u prvoj minuti načeo mrežu Deana Dolenčića, ali početkom drugog dijela nespretnom reakcijom domaći branič Palčić postiže autogol za 1:1. Nije puno trebalo Zagrepčanima da uzvrate i to čine preko Koretića, Bajta i Jurina koji postavljaju konačnih 4:1.

Karlovac je nakon dugo vremena ostao neporažen. Na svom travnjaku je igrao 1:1 s Mosorom. Poveo je domaćin preko Nikolića u 37. minuti, a poravnao je Baćak u 40.

Druga HNL jug, 32. kolo, Liga za prvaka:
Pomorac - Novalja 5:0, Šibenik - Imotski Termin 5:1, Naftaš - Croatia Sesvete 1:3.

Druga HNL jug, 32. kolo, Liga za ostanak:
Zadar - Solin 3:2, Karlovac - Mosor 1:1, Hrvatski Dragovoljac - Segesta 4:1.

Prvak poražen u posljednjem kolu

Belišće je u posljednjem kolu poraženo na svom travnjaku od Koprivnice 2:0, ali unatoč tome uzelo je naslov prvaka. Oslabljeni domaćin koji je u sastavu imao većinom juniore pokleknuo je već u 15. minuti kada Purić pogađa za 1:0. U 48. minuti konačnih 2:0 postavio je Medenjak.

Grafičar Vodovod i Vukovar remizirali su 1:1. Gosti su poveli u 66. minuti preko Erića, a bod domaćinu spasio je u sudačkoj nadoknadi Pešut.

Metalac se od sezone oprostio pobjedom na Bikari nad Bjelovarom 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Davor Pajić u 19. minuti.

Druga HNL sjever, 32. kolo, Liga za prvaka:
Metalac - Bjelovar 1:0, Grafičar Vodovod - Vukovar 1:1, Belišće - Koprivnica 0:2.