Vodeni sportovi

Mladost - Jug: "Žapci" se vratili u igru

Ivan Stipčić • srijeda, 03.05.2006.

Igrat će se i četvrta. Vaterpolisti Mladosti izborili su prvu pobjedu u finalnom nizu (13:8), pa je odluka o prvaku odgođena barem do susreta u Dubrovniku. Tako su "gospari" propustili prvu meč-loptu, pa sada vode s 2:1...

Zagreb, 03.05.2006.- Plivalište uza Savu, gledatelja 1500
Suci: Tiho Lovrić (Split) i Dragan Štampalija (Šibenik)
Mladost: Pavić (8 obrana), Vranješ, Kobešćak (k), Jelača 2, Franković 3 (2), Oreb, Milaković, Đogaš 4 (1), Primorac 1, Rogin, Pavlović 1, Burić 2, Perčinić, Paškvalin
Trener: Ozren Bonačić

Jug CO: Volarević (6 obrana), Komadina, Bošković 1, Računica 1, Kržić 2, Smodlaka, Marković, Bušlje, Karač 2 (0), Dobud 1, Drobac, Fatović (k) 1, Car, Joković
Trener: Emil Nikolić

Igrač više: Mladost 6/10 (60 %), Jug CO 4/11 (37 %)
Treće isključenje: Milaković (Mladost, 27. min.), Fatović (Jug CO, 28. min.)
Peterci: Mladost 3/3, Jug CO 0/1
Četvrtine: 3:2, 4:2, 2:3, 4:1

Vezane vijesti

Iako konačan rezultat sugerira laganu pobjedu domaćina, tako ipak nije bilo, unatoč tome što je vodio većim dijelom utakmice. Točnije, "mladostaši" su vodili od osme minute pa sve do kraja utakmice, a konačnih plus pet je i najveća prednost. Zagrepčani su 1:2 u roku od pet minuta preokrenuli u 5:2, a u 16. minuti bilo je 7:4. Ipak, gosti su se približili na 7:6, pa na 8:7, ali nisu uspjeli poravnati rezultat. Presudni trenutak dogodio se pri rezultatu 10:8, kada je Kržić izbio sam pred vratara Pavića, ali ovaj je fenomenalno obranio, a Burić u rekontri potvrdio slavlje Zagrepčana. Do kraja još su Jelača i Đogaš dotukli Dubrovčane, za koje je u završnici Karač promašio i peterac.

Uvjerljivo najbolji igrač utakmice bio je, večeras posebno nadahnuti, Teo Đogaš (4 gola), a u stopu ga je pratio povratnik u momčad Nikola Frankovič (3, 2 iz peterca), barem što se tiče pogodaka. Odličan je i nezadrživ za obranu Juga bio sidraš Boris Pavlović, koji je izborio 2 peterca i niz isključenja. S druge strane, golman Volarević bio je standardno dobar, Kržić odličan na početku, ali zakazali su kapetan Fatović i najbolji strijelac Miho Bošković, pa ovdje, uz vrlo lošu iskorištenost igrača više, treba tražiti uzroke uvjerljivog poraza. Slijedeća, četvrta utakmica igra se već za dva dana, u petak na plivalištu u Gružu.