Cibona s prvog mjesta u polufinale

Branimir Korać • subota, 20.05.2006.

Odigrana su prva dva susreta 12. kola A-1 Lige za prvaka. Cibona je pobjedom nad Cedevitom i teoretski osigurala prvu poziciju uoči doigravanja. Zadar je u Slavonskom Brodu došao do lagane pobjede kojom je donekle popravio loš dojam iz posljednjih susreta...

Slika 1 od 2.

Cibona je uz dosta problema svladala Cedevitu i tako i definitivno osigurala prvu poziciju uoči polufinala PH. Cedevita je odigrala odličnu drugu četvrtinu i u tom razdoblju imala i visokih 14 poena prednosti. Ipak, u drugom dijelu stvari sjedaju na svoje mjesto, "cibosi" igraju angažiranije i ubrzo dostižu zaostatak. Na kraju ipak uz manje probleme zadržavaju prednost uoči završnice i bilježe pobjedu. Najbolji kod Cibone bili su Damir Rančić sa 16 poena i Levour Warren s 12 poena i devet skokova. Kod Cedevite Bariša Krasić 23 poena i osam skokova i Mario Dundović 19 poena.

Zadar je u Brodu s lakoćom svladao Svjetlost Brod s 92:75. Domaćin je izdržao deset minuta nakon čega slijedi velika serija Zadrana koji na poluvrijeme odlaze već s visokih plus 19. U drugom dijelu rutinski održavaju stečenu prednost i odlaze do visoke pobjede. Najbolji kod Zadra bili su Dean Oliver sa 16 poena i Jure Lalić s 13 poena i sedam skokova, a kod Svjetlosti Hrvoje Kovačević 22 poena i sedam skokova i Jure Lozančić 13 poena i pet skokova.